KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Tištěná čísla    6/2014 - listopad - prosinec

6/2014 - listopad - prosinec

Editorial

Kvalita za rozumné peníze

Odbornými akcemi tradičně nabitý podzim je pomalu za námi a nastal opět čas hodnotit, co se nám v uplynulém roce povedlo nebo nepovedlo. Za rok jsem toho viděl na vlastní oči docela dost a mohu potvrdit, že pojem „kvalita za rozumné peníze“ se v Česku ještě nezabydlel všude.

Osobně se zcela ztotožňuji s článkem Tlak na ceny a čas – novodobý trend ve stavebnictví. Je z něj zcela jasně cítit, v jakém stavu se dnes stavebnictví nachází a určitě by bylo možné myšlenku autora aplikovat i jinde, než v pracovnách projektantů. Ano, žijeme v době, pro kterou jsou peníze alfou a omegou. Přesto existují obory, které sebou nesou nesmazatelný odkaz našich předků, a díky kterým je naše malá země stále ještě v zahraničí uznávaným partnerem. Dbát na kvalitu a preciznost se vyplácí. Své o tom již vědí například české firmy, které se podílely na projektu Nadace Luis Vuitton v Paříži. Stavba, která je výkladní skříní moderního stavebnictví nese dalším generacím i velmi výrazný český odkaz.

Na druhou stranu jsem i v rámci semináře o EXC3 viděl, jak fatálně mohou vypadat dodávky ocelových konstrukcí v případě, že zhotovitel zcela zásadně vypustil ze svého slovníku pojem kvalita. Nemusím snad dodávat, že dělat dvakrát jednu věc za jedny peníze rozhodně ziskem nezavání…

Přeji Vám, abyste při bilancování vlastního byznysu nezapomněli na zdravý rozum a uměli se dívat i dále, než jen na nejbližší účetní období. Slušnost a poctivá práce, je totiž i v této pokroucené době stále klíčem k úspěchu.

Bc. Vítězslav Fejfar, šéfredaktor,
fejfar@konstrukce‑media.cz 

Obsah

O čem se mluví

Investiční celky – FONDATION LOUIS VUITTON

Investiční celky – OBCHODNÍ CENTRUM FRÝDA

Projektování konstrukcí, software

Montáž konstrukcí

Rozhovor

Svařování, plyny a dělení materiálů

Zajímavosti z oboru

Partneři

Související obsah (tištěná média)

6/2014 - Opláštění a fasády
6/2014
Opláštění a fasády
6/2014 - 20. mezinárodní konference žárového zinkování – výběr ze sborníku přednášek
6/2014
20. mezinárodní konference žárového zinkování – výběr ze sborníku přednášek

Předplatné

Časopis KONSTRUKCE si můžete objednat na http://predplatne.konstrukce-media.cz/, nebo kontaktujte slečnu Moniku Dvorščákovou – T +420 597 317 578, M +420 733 530 695, dvorscakova@konstrukce-media.cz.

Inzerenti

Server Vodohospodářské stavby

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice