KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Tištěná čísla    1/2018 - leden - únor

1/2018 - leden - únor

Editorial

Vážení čtenáři,

dostáváte do rukou první Konstrukce roku 2018. Konstrukce nové, Konstrukce, nad jejichž směřováním jsme delší dobu přemýšleli a finální podobu ladili ke konci roku na samotě nedaleko Valašského Meziříčí. Důkladně a naštěstí s písemným zápisem.

Rozhodli jsme se pro změnu, která – jak doufáme – posune časopis zas o kousek výš, aby se stal vysoce respektovanou a srdeční komunikační platformou oboru pozemního stavitelství. Líbí se mi myšlenka, kterou v rozhovoru uvnitř čísla vyjádřil světoznámý polský architekt Robert Konieczny:

„Architektura se neustále mění a každá akce, kterou podnikáme, by měla být svědectvím naší doby. V okamžiku, kdy provedeme úpravu nebo rekonstrukci budovy, neměli bychom se soustředit jen na rekonstrukci minulosti, ale vyznačit naši přítomnost a naši práci.“

Každé nové číslo Konstrukcí má ambici stát se co nejpoctivějším svědectvím toho, co se v naší branži postavilo. Chceme ukazovat nové stavební i technologické trendy, přinášet názory zajímavých a odborně fundovaných lidí, a doufáme, že se Vám naše práce bude líbit.

Dobré čtení přeje,

Petr Svoboda

Obsah

Investiční celky – Administrativní budovy Mechanica Waltrovka

O čem se mluví

Architektura

Investiční celky – Nový vzdělávací komplex Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně

Montáž konstrukcí

Strojírenství

Svařování, plyny a dělení materiálů

Projektování konstrukcí, software

Povrchové úpravy

Rozhovor

Zajímavosti z oboru

Partneři

Předplatné

Časopis KONSTRUKCE si můžete objednat na http://predplatne.konstrukce-media.cz/, nebo kontaktujte slečnu Moniku Odstrčilovou – T +420 597 317 578, M +420 733 530 695, odstrcilova@konstrukce-media.cz.

Inzerenti

Server Vodohospodářské stavby

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice