KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Tištěná čísla    2/2016 - březen - duben

2/2016 - březen - duben

Editorial

Když ministerstva spí…

„Výsledky stavebnictví prezentované Českým statistickým úřadem za únor 2016 potvrzují pokračování sestupu z 2. poloviny loňského roku, a je zřejmé, že tento trend bude pokračovat ještě v 1. polovině roku letošního.

Změna k lepšímu se nedá očekávat v dopravní infrastruktuře, kde se problémy v investorské přípravě staveb, zejména v oblasti silniční dopravní infrastruktury, spojené se zákonem EIA, silně negativně promítnou do výsledku celého odvětví. Přestože reálná rizika, která vyústila v novelu zákona č. 39/2015, jsou již dva roky známa, je třeba otevřeně konstatovat, že příslušná ministerstva zaspala.

A protože ani v bytové výstavbě není situace výrazně lepší (počet zahajovaných bytů se v únoru 2016 meziročně snížil o 3,4 %, z toho v bytových domech o 22,4 %, počet dokončených klesl o 8,6 %), pak celkové výsledky za první dva měsíce letošního roku spíše než optimismus vzbuzují rozpaky.“

Toliko komentář prezidenta Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR Ing. Václava Matyáše k výsledkům ČSU o stavebnictví za únor 2016.

Není se čemu divit, že strašák další krize ve stavebním sektoru je čím dál více skloňovaným pojmem. Slova o zaspání příslušných ministerstev jsou v tomto případě ještě velmi taktní. Vláda, která nechává svou laxností jeden z hlavních segmentů ekonomiky dlouhodobě v nejistotě, by měla jít od válu. Problémem zůstává, že neexistuje zdravá, nadějná alternativa, která by tuto zemi dostala tam, kde už dávno měla být… Přejme si všichni hodně štěstí, bude hůř.

Bc. Vítězslav Fejfar, šéfredaktor,
fejfar@konstrukce‑media.cz

Obsah

O čem se mluví

Investiční celky – ATLETICKÁ HALA V OSTRAVĚ

Investiční celky – STUDIO ČT v BRNĚ

Rozhovor

Projektování konstrukcí, software

Svařování, plyny a dělení materiálů

Montáž konstrukcí

Zajímavosti z oboru

Opláštění budov a fasády

Partneři

Komerční prezentace

Související obsah (tištěná média)

2/2016 - Projektování konstrukcí, software
2/2016
Projektování konstrukcí, software

Předplatné

Časopis KONSTRUKCE si můžete objednat na http://predplatne.konstrukce-media.cz/, nebo kontaktujte slečnu Moniku Dvorščákovou – T +420 597 317 578, M +420 733 530 695, dvorscakova@konstrukce-media.cz.

Inzerenti

Server Vodohospodářské stavby

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice