KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Tištěná čísla    6/2017 - listopad - prosinec

6/2017 - listopad - prosinec

Editorial

Ošemetné předpovědi

Při hledání na slovutných světových fórech, co nás čeká v roce 2018, jsem narazil na několik zajímavých informací. Podle agentury Bloomberg máme očekávat ekonomickou krizi, která se vyrovná té z roku 2008. Podle České národní banky nás čeká (ekonomicky) jeden z nejlepších roků polistopadové historie. Je tedy možná nejvyšší čas začít těžit na internetu virtuální měnu Bitcoin, jejíž mince už stojí 10 tisíc dolarů a optimisté doufají za rok ve dvojnásobek! Jenže vsaďte si na měnu, u které nevíte, kdy se zase pohádají vývojáři nebo těžaři. Těžká volba.

Horší úrodu mají čekat pěstitelé jablek, které zasáhly dubnové mrazy a stromky se nestačí vzpamatovat ani v příštím roce. Naopak pěstitelé řepky a dalších technických plodin můžou být v klidu, dotace pojedou bez ohledu na produkci.

No alespoň podle čínského kalendáře nás čeká období „relativního klidu,“ zhmotněného pouze do „boje s materialismem“ (jsem zvědavý, jak bude vypadat v komunisticko-kapitalistickém provedení). V únoru každopádně zahájíme rok psa, jenž nám podle různých predikcí přinese: odpovědnost i chaos, bohatství i bezprecedentní chudobu, stabilitu (pes je přeci ochránce i strážce), mír i válku, radost i strašnou bolest, očištění duše i zašpinění těla a spoustu dalších méně i více zábavných předpovědí. Ale nakonec prý nic nebude ve finále tak horké, jak se může na první pohled zdát. No uznejte, nejsou Číňané geniální? Čekej vše, na vše budeš připraven. A po zkušenosti s čínskou expanzí v Česku bychom měli být také.

To Mayové se s tím tolik nemažou a prý nás jednoduše čeká rok kreativity. Paráda. S tím už se dá pracovat i v rámci našeho časopisu, za který Vám přejeme rok 2018 dle libosti a přání, ale hlavně klidný, plný zajímavých pracovních příležitostí a prostý hlouposti.

Budeme se i nadále snažit přinášet Vám inteligentní a ověřené informace.

Pěkné svátky a šťastný Nový rok Vám přeje, 
Redakce Konstrukcí i s ostatními obyvateli vydavatelství.

Petr Svoboda

Obsah

O čem se mluví

Architektura

Investiční celky – ASPIRA BUSINESS CENTRE

Montáž konstrukcí

Rozhovor

Strojírenství

Vodohospodářské stavby

Opláštění budov a fasády

Zajímavosti z oboru

Partneři

Komerční prezentace

Související obsah (tištěná média)

6/2017 - Opláštění budov a fasády
6/2017
Opláštění budov a fasády
6/2017 - 23. mezinárodní konference žárového zinkování – výběr ze sborníku přednášek
6/2017
23. mezinárodní konference žárového zinkování – výběr ze sborníku přednášek

Předplatné

Časopis KONSTRUKCE si můžete objednat na http://predplatne.konstrukce-media.cz/, nebo kontaktujte slečnu Moniku Odstrčilovou – T +420 597 317 578, M +420 733 530 695, odstrcilova@konstrukce-media.cz.

Inzerenti

Server Vodohospodářské stavby

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice