KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Tištěná čísla    2/2015 - březen - duben

2/2015 - březen - duben

Editorial

Kde světlo nemůže, zubař nepomůže…

Stavebnictví se konečně odrazilo od pověstného dna a je to hned znát i na projektech, které končí v našem hledáčku, abychom Vám je následně představili. Ty, prezentované v aktuálním čísle KONSTRUKCÍ, byly většinou připravovány a realizovány ještě v době nedávno minulé a rozhodně bude z čeho vybírat i pro čísla další. Přesto si dovolím přidat jeden postřeh z mého „lovu“ informací pro chystané vydání. Objemy stavebních zakázek a projekčních prací strmě rostou zejména v segmentu dopravních staveb. O poznání žalostnější je to už v pozemním stavitelství. Pokud se budeme bavit o projekční přípravě v tomto segmentu, bude to pohled ještě o něco horší. Začíná se totiž naplňovat prognóza o nedostatečné projektové přípravě v době vrcholící krize. Aby toho nebylo málo, hází projektantům klacky pod nohy i nová EIA a s úctou smekám před každým investorem, který se i přes totální chaos panující v Pražských stavebních předpisech rozhodne realizovat svůj projekt v hlavním městě.

Celý systém zákonů, nařízení a vyhlášek by vůbec potřeboval trochu provzdušnit a zjednodušit. To je věc dávno známá. Ale trvat na tom, aby například v budoucí zubařské ordinaci, nutně musel být zdroj přirozeného světla ve formě oken, mi přijde jako, promiňte mi ten termín, buzerace. To jako že by zubaři nemuseli používat svá osvětlení na křeslech a péči o náš chrup prováděli u oken s čelovou lampou na hlavě? A podobných špeků je v zákonech a vyhláškách daleko více.

Pevně věřím, že se postupem času podaří pro projektanty a stavaře vytvořit takové právní prostředí, aby se mohli v klidu věnovat svému řemeslu a nemuseli při práci přemýšlet, jak vyhovět investorovi a „očůrat“ stávající právní úpravu.

Jaro je v plném proudu, dovolte mi proto ještě jedno pozvání do krásného prostředí Státních léčebných lázní Karlova Studánka, kde se 27. května uskuteční již 17. ročník odborné konference Ocelové konstrukce. Kromě odborných poznatků si, doufám, z akce odvezete i trochu odpočatější tělesnou schránku, důležitý to předpoklad pro svou další práci.

Bc. Vítězslav Fejfar, šéfredaktor,
fejfar@konstrukce‑media.cz

Obsah

Investiční celky – BORY MALL BRATISLAVA

Investiční celky – METEOR CENTRE OFFICE PARK

Projektování konstrukcí, software

O čem se mluví

Investiční celky – NÁSTAVBA VYSOKÉ PECE V AREÁLU NKP DOLNÍ OBLAST VÍTKOVICE

Montáž konstrukcí

Svařování, plyny a dělení materiálů

Opláštění budov a fasády

Strojírenství

Zajímavosti z oboru

Partneři

Komerční prezentace

Související obsah (tištěná média)

2/2015 - Projektování konstrukcí, software
2/2015
Projektování konstrukcí, software

Předplatné

Časopis KONSTRUKCE si můžete objednat na http://predplatne.konstrukce-media.cz/, nebo kontaktujte slečnu Moniku Dvorščákovou – T +420 597 317 578, M +420 733 530 695, dvorscakova@konstrukce-media.cz.

Inzerenti

Server Vodohospodářské stavby

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice