KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Tištěná čísla    3/2014 - květen - červen

3/2014 - květen - červen

Editorial

Z cizího krev neteče…

V tomto vydání KONSTRUKCÍ se druhým dílem loučíme se stavbou víceúčelové sportovní haly WERK ARENA v Třinci. Na stavbě finišují práce na vybavení interiérů a instalují se nejmodernější audiovizuální technologie. Je úctyhodné, že v době, kterou většina investorů označuje za nelehkou, se najdou tací, kteří se rozhodnou jít do projektu za více než 700 milionů korun a z větší části jej financují sami. O to promyšlenější musí být výběr generálního dodavatele a všech ostatních, bez kterých by stavba, která bude jednou z nejmodernějších svého druhu v Evropě, nemohla vzniknout.

Nemá smysl předstírat, že šlo vše jako po másle. U podobných projektů se zkrátka malým, či větším zádrhelům nevyhnete. Podstatné je, že se investor obklopil týmem schopných a zkušených lidí, kteří často obětovali více, než je zdrávo, aby vše dopadlo podle plánu a v požadovaném termínu. Právě díky těmto lidem bude malé město na východě naší země zase o něco blíže Praze, Evropě a možná i zbytku světa.

Stavbu WERK ARENY jsem sledoval od samého začátku a vždy mi vyloudí úsměv na tváři myšlenka, jaký propastný rozdíl je mezi realizací projektů soukromými investory a státem. Kdyby stát například přistupoval k opravě dálnice D1 stejně zodpovědně, jako akcionáři Třineckých železáren k výstavbě nové haly, vypadala by situace na „stavbě desetiletí“ úplně jinak. Inu, z cizího krev neteče, říká se…

Jsou před námi prázdniny, a proto vám přeji klidnou dovolenou a šťastné návraty z cest. Potkáme se opět na konci léta před Mezinárodním strojírenským veletrhem v Brně. Pokud se naplní prognózy, mělo by jít opět o velmi vydařenou akci, která se stává barometrem situace nejen v českém strojírenství.

Bc. Vítězslav Fejfar, šéfredaktor,
fejfar@konstrukce‑media.cz 

Obsah

Investiční celky – Víceúčelová hala WERK ARENA Třinec – 2. díl

O čem se mluví

Projektování konstrukcí

Montáž konstrukcí

Opláštění budov a fasády

Zajímavosti z oboru

Partneři

Komerční prezentace

Související obsah (tištěná média)

3/2014 - Spojovací a kotvicí materiál
3/2014
Spojovací a kotvicí materiál
3/2014 - Povrchová a protipožární ochrana
3/2014
Povrchová a protipožární ochrana

Předplatné

Časopis KONSTRUKCE si můžete objednat na http://predplatne.konstrukce-media.cz/, nebo kontaktujte slečnu Moniku Dvorščákovou – T +420 597 317 578, M +420 733 530 695, dvorscakova@konstrukce-media.cz.

Inzerenti

Server Vodohospodářské stavby

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice