KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Tištěná čísla    6/2013 - listopad - prosinec

6/2013 - listopad - prosinec

Editorial

Každá mince má dvě strany…

V rukou držíte poslední letošní číslo KONSTRUKCÍ, takže je nejspíše čas na lehké bilancování. Když jsme v potu tváře zavírali číslo 1, nebylo nám vůbec do smíchu, protože situace ve stavebnictví a strojírenství se samozřejmě chtě nechtě odráží i na podobě našich časopisů. Tento editorial je poslední věc, kterou jsem v letošním roce do KONSTRUKCÍ napsal a musím uznat, že takový fofr, v jakém vznikalo poslední číslo, jsme už dlouho nezažili. Svědčí to o tom, že zajímavých témat je stále dost a konstruktéři stejně jako oceláři, betonáři, dřevaři, projektanti, statici, strojaři, svářeči a všichni ostatní, pro které je tento časopis užitečným zdrojem informací, se o svůj díl koláče perou krize, nekrize. Důkazem budiž celá řada zajímavých projektů, se kterými jsme Vás v průběhu roku podrobněji seznámili. Pomyslným letošním vrcholem je první díl seriálu o výstavbě multifunkční WERK ARENY v Třinci. Když k tomu přidáte úspěšné konference Ocelové konstrukce v Karlové Studánce a Konstrukce v Lednici, je jasné, že nouzi o práci jsme rozhodně neměli. Ať již na stavbách, u kávy nebo při jiných příležitostech jsme potkali celou řadu zajímavých, slušných, poctivých a hlavně pracovitých odborníků, kteří nám denně dokazovali, že v této zemi stále žijí lidé, kteří něco umí a tvoří.

Poznali jsme ale i nejrůznější „strejdy“, kterým je úplně jedno, co po nich kromě dluhů zůstane. Špekulanty, felčaře a obchodníky s deštěm. Šmejdy, zloděje, křiváky a individua, kterým ani triviální „slovo chlapa“ nic neříká. Fotbalovou terminologií jsou počty dobrých a zlých lidí to v tomto byznysu jasná plichta. Není to k smíchu, ale ani k pláči. Je to totiž potřeba. Každá mince má dvě strany a jedině trh a čas ukáže, kdo kope za který manšaft a jak to vlastně myslí doopravdy. Poslední slovo má zákazník a i ten český jednou přijde na to, že nízká cena není vždy zárukou kvality, byť je držena v podvědomí hromadou razítek, certifikátů a referencí.

Přeji Vám za celou redakci dobrý výběr, hezké Vánoce a úspěšný nový rok. A pokud byste váhali, s kým kolem sebe máte tu čest, poradím Vám starým ruským příslovím: „Jestli chcete znát pravý charakter člověka, dejte mu moc nebo vodku.“

Bc. Vítězslav Fejfar, šéfredaktor,
fejfar@konstrukce‑media.cz

Obsah

Investiční celky – Víceúčelová hala WERK ARENA Třinec – 1. díl

Investiční celky – Florentinum

Projektování konstrukcí

Montáž konstrukcí

Strojírenství

Zajímavosti z oboru

Partneři

Komerční prezentace

Související obsah (tištěná média)

6/2013 - Opláštění budov, fasády
6/2013
Opláštění budov, fasády
6/2013 - 19. mezinárodní konference žárového zinkování – výběr ze sborníku přednášek
6/2013
19. mezinárodní konference žárového zinkování – výběr ze sborníku přednášek

Předplatné

Časopis KONSTRUKCE si můžete objednat na http://predplatne.konstrukce-media.cz/, nebo kontaktujte slečnu Moniku Dvorščákovou – T +420 597 317 578, M +420 733 530 695, dvorscakova@konstrukce-media.cz.

Inzerenti

Server Vodohospodářské stavby

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice