KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Tištěná čísla    2/2018 - březen-duben

2/2018 - březen-duben

Editorial

Hladový sytému věří…

Sáblíkové ovál, Kometě novou halu, Ostravě filharmonii a kostku, Karlínu Invalidovnu, Harachovu skokanské můstky. Co kraj, to projekt. Je neuvěřitelné, kolik přání a přislíbených miliard na jejich splnění jsem během poslední doby zaznamenal. Byl jsem na to zvyklý většinou před volbami, ale ty už máme za sebou (nebo před sebou), takže jsem lehce zbystřil.

Řada politiků, kteří již zmizeli nebo mizí v propadlišti dějin, otevřeně přiznává, že nikde na světě neexistuje takové politické prostředí, které by bylo zcela odstřihnuté od byznysu. Pokud je tomu tak, stavebnictví opravdu čekají lepší časy. Alespoň co se objemu těch slíbených zakázek týče. Cena práce stoupá pomalu vzhůru, kvalifikovaní dělníci a inženýři začínají chybět a všude pomalu a drtivě nastupuje digitalizace všeho. Je tedy třeba tlačit na pilu, ať to stojí, co to stojí. Zatímco před několika málo lety trvala výstavba středně velké průmyslové haly 8 – 9 měsíců, dnes kolem půl roku. Podle analýz ale legislativní a jiná opatření ze strany veřejné správy mají naopak zcela marginální efekt na cenotvorbu ve stavebním průmyslu. Trh tedy funguje jaksi po svém a je na každém, jakou vlnu si v moři příležitostí vybere a kam ho zanese, nehledě na to, co si o tom „ti nahoře“ myslí.

Slíbit není hřích, říká se. Politická reprezentace národa, který patří mezi největší ateisty v Evropě, si tak nemusí příliš lámat hlavu s tím, kdyby přeci jen všechno slíbené nevyšlo… Sorry jako!

Vítězslav Fejfar

 

Obsah

O čem se mluví

IGY České Budějovice

Architektura

Montáž konstrukcí

Rozhovor

Projektování konstrukcí, software

Svařování, plyny a dělení materiálů

Povrchové úpravy

Opláštění budov, fasády

Zajímavosti z oboru

Partneři

Komerční prezentace

Předplatné

Časopis KONSTRUKCE si můžete objednat na http://predplatne.konstrukce-media.cz/, nebo kontaktujte slečnu Moniku Odstrčilovou – T +420 597 317 578, M +420 733 530 695, odstrcilova@konstrukce-media.cz.

Inzerenti

Server Vodohospodářské stavby

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice