KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Tištěná čísla    3/2013 - květen - červen

3/2013 - květen - červen

Editorial

Těšíte se na léto? Prý je to nejkrásnější den v roce…

Dovolil jsem si začít lehce humorně, byť aktuální situace kvůli povodním mnohým moc humorná připadat nebude. K 12. červnu evidují meteorologové o 219 hodin méně slunečního svitu než za stejné období v loňském roce. Neradostná situace s sebou ale paradoxně přinesla spoustu zajímavých situací. Například práce na odstraňování povodňových škod mají „nakopnout“ českou ekonomiku. Ta se potácí na dně poněkud déle, než chytré hlavy předpokládaly. Škody po velké vodě jdou do miliard, pojišťovny se taky pěkně prohnou, hasiči, vojáci a záchranáři, kteří si opravdu mákli, dělají stále za stejně mrzký peníz. To má českou ekonomiku nastartovat prodej čisticích prostředků, vysoušečů a lopat? Pravda, bude to chtít i někde kopnout, něco postavit či úplně zbourat, ale nejsem si zcela jistý, zda to státní pokladně nějak pomůže. Když byly poslední velké povodně na Moravě, zaváděla se speciální povodňová daň. O několik let později se daně, podle nevyspaného ministra financí omámeného dvěma sklenkami alkoholu, budou odpouštět… Nějak mi ty kupecké počty prostě nesedí.

Pokud naší ekonomice nepomohou povodně, vzhlížejme prosebně k islandské sopce, jejíž jméno nelze bezchybně vyslovit, natož napsat, aby opět trochu začoudila. Třeba to nějakým způsobem pomůže unavené státní pokladně. Úsměv na tváři mi vykouzlila i plánovaná noční demolice mostu na „stavbě roku“ dálnici D1. Trochu se oproti původnímu plánu protáhla. Dělníky zaskočil několik desítek let starý, kvalitní beton, na jehož destrukci si vylámaly zuby i moderní stroje. Šokovaní dělníci materiál takové kvality prý dlouho neviděli a nemohli tudíž předpokládat, že nespadne sám od sebe po několika úderech pneumatickými kladivy.

Deštivé počasí mělo rovněž na svědomí nebývale vysokou účast návštěvníků 15. ročníku konference Ocelové konstrukce v Karlové Studánce. Jejich rekordní počet byl pro nás milým překvapením. Provazy deště ale tentokrát odradily zájemce o průzkum zalesněných svahů hory Praděd a přednáškový sál byl i v odpoledním bloku zaplněn pozornými posluchači. Nebývá to na akcích tohoto typu pravidlem. Takže těšme se všichni na nadcházející slunečné dny a uvidíme, co nového nám přinesou.


Bc. Vítězslav Fejfar, šéfredaktor,
fejfar@konstrukce‑media.cz 

Obsah

Investiční celky – Pavilon T výstaviště v Českých Budějovicích

Projektování konstrukcí

O čem se mluví

Rozhovor

Svařování a dělení materiálů

Povrchové úpravy

Strojírenství

Zajímavosti z oboru

Partneři

Komerční prezentace

Související obsah (tištěná média)

3/2013 - Povrchová a protipožární ochrana
3/2013
Povrchová a protipožární ochrana

Předplatné

Časopis KONSTRUKCE si můžete objednat na http://predplatne.konstrukce-media.cz/, nebo kontaktujte slečnu Moniku Dvorščákovou – T +420 597 317 578, M +420 733 530 695, dvorscakova@konstrukce-media.cz.

Inzerenti

Server Vodohospodářské stavby

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice