KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Tištěná čísla    1/2013 - leden - únor

1/2013 - leden - únor

Editorial

Co se děje kolem…

Na konci ledna jsem měl možnost navštívit jeden z největších stavebních veletrhů ve střední Evropě v polské Poznani. Budma 2013 ani v nejmenším nenasvědčovala tomu, že by v oboru stavebnictví panovala jakákoli krize. Lidí i vystavovatelů až nad hlavu, nepřehlédnutelný byl rovněž zájem tureckých firem o účast na veletrhu. Polsko zkrátka „jede“. Krize se jej dotkla jen velmi málo. Nevděčí tomu jen uměle vyvolanou poptávkou způsobenou konáním loňského fotbalového šampionátu, ale především velmi nízkou cenou práce a velkým množstvím investic. Polská vláda si je dobře vědoma toho, že stavebnictví je motor její ekonomiky. V zemi se čtyřiceti miliony obyvatel, z nichž skoro polovinu zaměstnávají obory spojené se stavebnictvím, si stagnaci nemůže dovolit. Míra schopnosti splácet nasmlouvané zakázky se projekt od projektu, pravda, trochu liší, přesto se většina polských firem cítí být velmi silná a sebevědomí jim rozhodně nechybí. Důkazem budiž například polský trh s okny a dveřmi. Polská okna a dveře už dávno nejsou pouze synonymem levné alternativy k otvorové výplni fasád. Polské firmy se postupně staly špičkou ve svém oboru a úspěšně dobývají trhy v Německu, Itálii, ale i ve Švédsku nebo Austrálii. Co stojí za jejich úspěchem, se dočtete ve druhém letošním čísle časopisu KONSTRUKCE, do kterého vám o tomto oboru připravuji obsáhlejší materiál.

Ledy se však pohnuly ale i na dalších evropských trzích. Němečtí ekonomové hlásí, že krize pomalu odeznívá a řada firem z oboru stavebnictví se velmi pomalu začíná odrážet od pověstného dna. Cítíme to i my. Roste zájem o produkty našeho vydavatelství a potvrzuje se, že vytvoření skupiny Com4in mělo smysl. Neusnuli jsme ale na růžích a připravili pro Vás v letošním roce řadu novinek. Kromě několika zcela nových oborových akcí se i na stránkách časopisu setkáte nejen s novými rubrikami, ale přineseme Vám i rozsáhlé informace o stavbách a produktech, o kterých se mluví…

Vydavatelství KONSTRUKCE Media s. r. o. oslavilo jedenáct let svého fungování. Děkujeme Vám za přízeň a pevně věříme, že nám ji zachováte i nadále a naše práce, bude mít pro Vaše podnikání smysl.

Bc. Vítězslav Fejfar, šéfredaktor,
fejfar@konstrukce‑media.cz

Obsah

Stavební materiály

O čem se mluví

Architektura

Projektování konstrukcí

Montáž konstrukcí

Povrchové úpravy

Zajímavosti z oboru

Partneři

Komerční prezentace

Související obsah (tištěná média)

1/2013 - Technologické konstrukce
1/2013
Technologické konstrukce
1/2013 - Jeřáby a jeřábové dráhy
1/2013
Jeřáby a jeřábové dráhy

Předplatné

Časopis KONSTRUKCE si můžete objednat na http://predplatne.konstrukce-media.cz/, nebo kontaktujte slečnu Moniku Dvorščákovou – T +420 596 771 560, M +420 733 530 695, dvorscakova@konstrukce-media.cz.

Inzerenti

Server Vodohospodářské stavby

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice