KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Tištěná čísla    5/2011 - září-říjen

5/2011 - září-říjen

Editorial

Počkejte do zimy, však ony spadnou…

Taky máte pocit, že ten čas neúprosně letí? Před několika dny mne manželka doslova uzemnila informací, že za tři měsíce jsou Vánoce. Když vezmu v potaz, jak rychle uplynuly dvouměsíční letní prázdniny, začínám mít pocit, že se zeměkoule začala otáčet o něco rychleji.

Na bilancování je zcela určitě ještě čas, avšak je dobré připomenout si několik akcí, které nás ještě do konce roku čekají. V prvé řadě bych vás rád na konci října pozval na druhý ročník konference KONSTRUKCE do My Hotelu v Lednici. Již po třetí se na problematiku snižování hlukových zátěží můžete zaměřit na odborné konferenci HLUK 2011 v pražském konferenčním centru TOWER a to 10. listopadu. Toliko z portfolia akcí pořádaných našim vydavatelstvím. V prosinci je pro všechny oceláře již celá léta zásadní akcí konference v Hustopečích a pomyslný doběh sezóny odstartoval právě v těchto dnech Strojírenský veletrh v Brně. Když k tomu přidáte pracovní schůzky ze svého diáře, třídní schůzky vašich dětí a stokráte odkládanou návštěvu zubaře zjistíte najednou, že je tady konec roku. Řadu povinností ale vynechat nelze, nebo jen stěží. Nejde je vyhodit jako kyje loupežníků z notoricky známé pohádky o ruském dědovi s berlou Mrazilkou.

Když se dívám, jakým způsobem si stát zahrává s nejsilnějším segmentem jeho hospodářství – stavebnictvím, mám pocit, jako kdyby vyhodil ony kyje už někdy na jaře, neřku-li před rokem. Například částka schválená pro další rok na Státní fond dopravní infrastruktury složitou situaci nejenže neřeší, ale prohlubuje i současnou krizi a zadělává na pořádný malér do let budoucích. Nelze totiž zapomenout na fakt, že i ony kyje nakonec stejně spadly, jak to Ivan předpovídal. Doufám, že klacky vyhozené našimi zákonodárci neletěly moc vysoko. Počkejte do zimy, však ony spadnou…

Bc. Vítězslav Fejfar, šéfredaktor,
fejfar@konstrukce‑media.cz

Obsah

Související obsah (tištěná média)

5/2011 - Svařování, plyny, dělení materiálů
5/2011
Svařování, plyny, dělení materiálů

Předplatné

Časopis KONSTRUKCE si můžete objednat na http://predplatne.konstrukce-media.cz/, nebo kontaktujte slečnu Moniku Dvorščákovou – T +420 596 771 560, M +420 733 530 695, dvorscakova@konstrukce-media.cz.

Inzerenti

Server Vodohospodářské stavby

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice