KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Tištěná čísla    5/2010 - září - říjen

5/2010 - září - říjen

Editorial

Máme další „dítě“ – konference Konstrukce 2010

Letošní rok se přehoupnul do své poslední čtvrtiny, podzim nám svými barvami opět ukazuje, jak dokáže být krásný a firemní ekonomové začínají pomalu sumírovat jeden z nejobtížnějších roků v novodobé historii této země. Pokud bych měl situaci v oboru hodnotit podle náplní a obsazenosti odborných akcí, které od prázdnin až do této chvíle proběhly, řekl bych, že zase tak špatné to nebude. Velmi milým překvapením byla účast vystavovatelů na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu, řeči o krizi vyvrátila i rekordní návštěvnost na odborném semináři svářečů v Ostravici a konečně 16. konference žárového zinkování v Plzni vyvrátila mé pochyby úplně.

V každém případě bych ale nejásal, protože prognózy a odhady zní jasně, z nejhoršího ještě venku nejsme. Zcela určitě ale vnímám jako pozitivum, že ani v této těžké době lidé nezapomínají a neopomíjejí školení, workshopy, semináře a konference, které mohou být pro boj s touto nelehkou situací účinnou platformou. V době, kdy čtete tyto řádky, bude již konference Konstrukce 2010 v Lednici minulostí. Soudě dle počtu přihlášek mohu tvrdit, že o konstrukce všeho druhu je mezi odbornou veřejností stále zájem, a to i přesto, že na docela nasyceném trhu odborných akcí je úplným nováčkem. Zcela určitě si ale bude chtít zachovat své renomé, dále se rozvíjet a pomoci při propagaci ocelových konstrukcí trochu jinak, než jste byli doposud zvyklí. Doufám, že právě její první ročník, který jsme nachystali v této nelehké době, bude pro tuto akci v příštích letech devizou. O průběhu a náplni konference, která je společným dítkem vydavatelství KONSTRUKCE Media s. r. o. a České asociace ocelových konstrukcí, vám přineseme reportáž v příštím vydání Konstrukcí. Ti, kdo na konferenci nedorazili, nemusí zoufat, neboť na stránkách časopisu zcela určitě přineseme ty nejzajímavější přednášky, které v Lednici zazněly.

Ať už tedy finišujete s přípravami na zimu nebo s firemní účetní uzávěrkou, přeji vám úspěšné dny a pokud byste třeba cítili, že potřebujete „vypnout“, zkuste si zajít na louku pustit draka. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že to jako relax funguje na výbornou.

Bc. Vítězslav Fejfar, šéfredaktor,
fejfar@konstrukce-media.cz

Obsah

Architektura

Projektování konstrukcí

Svařování a dělení materiálů

Montáž konstrukcí

Zajímavosti z oboru

Partneři

Související obsah (tištěná média)

5/2010 - Svařování a dělení materiálů
5/2010
Svařování a dělení materiálů

Předplatné

Časopis KONSTRUKCE si můžete objednat na http://predplatne.konstrukce-media.cz/, nebo kontaktujte slečnu Moniku Dvorščákovou – T +420 596 771 560, M +420 733 530 695, dvorscakova@konstrukce-media.cz.

Inzerenti

Server Vodohospodářské stavby

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice