KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Tištěná čísla    2/2010 - březen-duben

2/2010 - březen-duben

Editorial

Čas měří neúprosně všem stejně…

Finiš druhého letošního vydání časopisu KONSTRUKCE byl opravdu monstrózní. Jindy trochu „gumová“ doba uzávěrky byla tentokrát nekompromisně ohraničena termínem konání Stavebních veletrhů v Brně. Pokud si nyní listujete časopisem u kávy v některém z pavilonů brněnského výstaviště, všechno nejspíše vyšlo na sto procent a časopis se dostal ve stanoveném termínu tam, kde měl. Jeho výroba je vždy souboj s časem. Tento nerovný boj ale nebojujeme jen my – novináři, ale i architekti, projektanti, dodavatelé, stavaři a celá řada jiných lidí v různých profesích. Vyhrát nelze, remizovat je úspěch ceněný zlatem, řeklo by se.

Jaro nabírá na obrátkách a nás čeká volební květen. Tedy všechny ty, jimž není lhostejná budoucnost této země. Politickou agitaci nyní ale nečekejte. Spíše přání, aby vše dopadlo tak, abychom se nemuseli za svou volbu stydět. Pevně doufám, že se nová vláda poučí z chyb a začne konečně pracovat pro rozvoj a blahobyt této země, nikoliv pro osobní prospěch jednotlivců a zájmových skupin. Ač se může zdát toto přání jakkoli naivní, jde to. Sám jsem byl svědkem několika pochvalných poznámek například o schůzkách tripartity v oboru stavebnictví, které ukázaly, že řada věcí jde řešit bez arogance, politického tlaku a nervózních lobbistů. Pochvaly ale v krátkém sledu vystřídaly obavy, aby po skončení úřednické vlády vše nesjelo do starých kolejí. Stavebnictví je hnacím motorem ekonomiky a vláda, která nedokáže zajistit jeho rozvoj a bezproblémové fungování, by neměla na budoucnosti Česka participovat. Uvidíme, vše ukáže čas.

Letos poprvé opět nacházíte v časopise rubriku nazvanou Stavba pod drobnohledem. Nový terminál bratislavského letiště je pro ni jistě vhodným objektem už jen proto, že s ocelí se zde opravdu nešetřilo. Zajímavé čtení, doufáme, najdou nejen architekti a projektanti, ale i jiní „fachmani“, kteří se v oboru stavebnictví pohybují a o zajímavých stavbách se rádi něco dovědí. Čas rovněž ukázal, že vám nejsou lhostejná témata ani na webových stránkách KONSTRUKCÍ a pomalu nám začínají ožívat podčlánkové diskuse. Jen co najdeme čas, odpovíme na všechny. V boji s neúprosným časem přeji hodně zdaru, hezké Velikonoce a užijte si jaro.

Bc. Vítězslav Fejfar, šéfredaktor,
fejfar@konstrukce-media.cz

Obsah

O čem se mluví

Stavba pod drobnohledem

Architektura

Projektování konstrukcí

Montáž konstrukcí

Zajímavosti z oboru

Partneři

Předplatné

Časopis KONSTRUKCE si můžete objednat na http://predplatne.konstrukce-media.cz/, nebo kontaktujte slečnu Moniku Dvorščákovou – T +420 596 771 560, M +420 733 530 695, dvorscakova@konstrukce-media.cz.

Inzerenti

Server Vodohospodářské stavby

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice