KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Tištěná čísla    5/2009 - září-říjen

5/2009 - září-říjen

Editorial

Houbám zdar!

Tento editorial mi zbyl k napsání jako poslední. Ne že by se nebylo nad čím zamýšlet již dříve, ale smršť odborných akcí, která se rozpoutala po prázdninách, mne zaměstnala natolik, že teprve nyní, když je už páté vydání Konstrukcí téměř hotovo, nacházím čas na pár řádků věnovaných pouze vám, čtenářům. 

O většině z velkého množství akcí, které jsme navštívili, se dočtete v tomto čísle. Ostatní naleznete na našem webu. Naše vydavatelství ale neusíná na vavřínech a ještě v letošním roce přichází s novinkou, se kterou by rádo zaujalo své pevné místo v kalendářích odborných akcí. První vlaštovkou je odborná konference Hluk 2009. Jedná se sice primárně o akci zaštiťovanou partnerským časopisem Silnice Železnice, ale myslím si, že i řada odborníků z oblasti pozemního stavitelství by si ráda poslechla, co čeká Česko a stavební firmy po skončení výjimek Evropské unie v oblasti dopravních staveb. Více se dozvíte na stránkách časopisu Silnice Železnice, jeho webu nebo na www.hluk2009.cz. Pevně věříme, že si akce pořádané naším vydavatelstvím nenecháte ujít a že se na nich potkáme. Konference Hluk totiž nebude jediná a již nyní vám mohu slíbit, že se brzy potkáme i na poli konference o ocelových konstrukcích.

Dalším milým zjištěním byl fakt, že ocel se u staveb usilujících o získání titulu Stavba roku nejen v Česku, ale i na Slovensku neztratila. O výsledcích obou soutěží se dočtete rovněž v tomto vydání a jednotlivým stavbám, které nás bez určení výsledného pořadí zaujaly, se budeme věnovat na stránkách dalších vydání Konstrukcí.

A abychom stále jen nepracovali… Když jsem se vracel z konference AČSZ ve slovenské Sliači, nemohl jsem si nevšimnout barevné hry, kterou rozehrál letošní podzim v korunách stromů na vrcholcích hor našich sousedů. Byl jsem doslova hypnotizován tou fascinující krásou, když mi došlo, že jsem vlastně letos ještě neokusil (a nejspíš už ani neokusím), jak chutnají čerstvě nasbírané houby nebo jak blahodárný vliv na mé tělo a mysl má šplouchání přírodních vodních nádrží, na jejichž březích můžete trávit celé dny a noci. Nejen prací živ je člověk. Nezapomínejte na to, co máte rádi, co vás naplňuje, inspiruje či uklidňuje. Houbám zdar!

Bc. Vítězslav Fejfar, šéfredaktor,
fejfar@konstrukce-media.cz

Obsah

Související obsah (tištěná média)

5/2009 - Svařování, plyny, dělení materiálu
5/2009
Svařování, plyny, dělení materiálu

Předplatné

Časopis Konstrukce si můžete objednat na www.konstrukce-media.cz/predplatne.php, nebo kontaktujte slečnu Moniku Dvorščákovou – T +420 596 771 560, M +420 733 530 695, dvorscakova@konstrukce-media.cz.

Inzerenti

Server Vodohospodářské stavby

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice