KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Tištěná čísla    5/2008 - září-říjen

5/2008 - září-říjen

Editorial

Žijeme příliš rychle…

Tak, a máme po prázdninách. Definitivně. Přesně toto se mi honilo hlavou, když jsem po pozdní zářijové dovolené opět usedl před monitor a začal se probírat hromadou materiálů, které na mém pracovním stole tiše vyčkávaly na své zpracování. Po čtrnácti dnech strávených v totální mediální a technické izolaci jsem se během prvního pracovního týdne nechal opět dobrovolně pohltit vírem e-mailů, sborníků, pozvánek, cestovních příkazů, faktur, složenek a všeho ostatního, co mi dalo na klidné dny mé dovolené během osmačtyřiceti hodin dokonale zapomenout.

S hrůzou jsem při nakupování sledoval čokoládové čerty a kolekce, jež se na mě zlověstně šklebily z obchodních regálů, a modlil se, aby se z reproduktorů ještě nezačala linout nějaká ta koleda. S hrůzou zjišťuji, že se blíží neodkladný termín výměny mého občanského průkazu, je třeba vykopat brambory, zajistit vozu STK, konečně vymalovat a bůh ví, co ještě. Žijeme rychle a v novinářské branži to platí dvojnásob. Před nedávnem jsem na tomto místě přál všem čtenářům hezkou dovolenou a v následujícím vydání už budu svůj vinš směřovat k Vánocům a Novému roku. Diář se opět začíná pozvolna plnit jednou akcí za druhou a je až k nevíře, co všechno je člověk schopen zvládnout.

Při takovém nasazení o to více oceníme, když na nás doma někdo čeká. Někdo, koho máme rádi, někdo, kdo je i po svém náročném dnu ochoten poslechnout si alespoň zlomek z toho břímě, které si s sebou poneseme do dalšího pracovního dne. Někdo, kdo i přes svou únavu překoná spánek a čeká s večeří, aby si ji užil společně s vámi. Večerů u kávy se svými nejbližšími si musíme vážit. Oni jsou totiž Ti, kvůli kterým žijeme, a vzájemně fungujeme jako monočlánky, které se nabíjejí. Nestyďme se za slovo láska, ať už k partnerovi, nebo dětem. V době, kdy čtete tyto řádky, již náš šéfeditor Stanislav Cieslar okouší první doušky zodpovědnosti a závazku vůči ženě, po jejímž boku se rozhodl strávit zbytek svého života. Oba si ve své hektické době našli čas na lásku a jeden na druhého. Stanislave a Barboro, přejeme Vám, aby Vaše monočlánky jiskřily energií i v časech, které zrovna nebudou prosluněny, a aby Vám večerní káva chutnala i v příštích letech stejně dobře jako doposud.

Vítězslav Fejfar, šéfredaktor

Obsah

Předplatné

Časopis Konstrukce si můžete objednat na www.konstrukce-media.cz/predplatne.php, nebo kontaktujte slečnu Moniku Dvorščákovou – T +420 596 771 560, M +420 733 530 695, dvorscakova@konstrukce-media.cz.

Server Vodohospodářské stavby

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice