KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Tištěná čísla    3/2010 - květen-červen

3/2010 - květen-červen

Editorial

Napne nový vítr plachty?

Tak máme po volbách. Pro někoho byl jejich výsledek příjemným překvapením, pro druhé znamenal zklamání. Tak jak tak, jako velmi zajímavé se po té, co se většina voličů jala kroužkovat kandidáty, změnilo obsazení budoucí sněmovny. Zatímco někteří „dinosauři“ zmizeli v propadlišti dějin, jiní se ještě stihli před svým koncem vyvinout v nový druh a přežít. Nezanedbatelný je i počet parlamentních „mláďat“. Čas ukáže, jestli i tento nový vítr na politické scéně vykoná dobro pro blaho této země, nebo se po vzoru některých svých předchůdců nechá unést opojným smradem třetihorních jistot a výhod a po několika letech ve funkci je opět vymaže ze sněmovních zasedacích pořádků kometa lidu.

Jestliže se podle výzkumů dějí v Česku radikální změny ve dvacetiletém cyklu, tak ve stavebnictví tomu podle mne stačily čtyři roky. Ještě mám v hlavě poměrně čerstvé vzpomínky na vyhlášení Stavby roku Moravskoslezského kraje 2009, které nápadně připomínalo dění na scéně politické. Rekordní počet přihlášených staveb, zajímavá architektura, řada nových tváří střídající ostřílené „dinosauří“ sběrače cen. Podle mého osobního názoru je zcela zřetelný kvalitativní postup rovněž v celostátní soutěži Stavba roku, která nabírá na obrátkách. To vše v období, které lze v krizí zmítaném oboru považovat za dosti nešťastné.

Poslední signum doby, které mne osobně zasáhlo, byl odchod mistra inteligentního nevulgárního humoru Ladislava Smoljaka a věčného rebela, potížisty a Pana herce Denise Hoppera. Do svého závodnického nebe se na nejtěžším silničním motocyklovém závodě Tourist Trophy odebral i věčně usměvavý dobrák, univerzitní profesor Martin Loicht. Naopak v pochmurných předvolebních dnech přišla na svět prvorozená dcera našeho redakčního kolegy Stanislava Cieslara, nováčci vrátili český hokej na světový trůn, z Kaplického veledíla bude nakonec alespoň autobusová zastávka a komunisti si po jednadvaceti letech od Sametové revoluce ve sněmovně možná přestanou vyskakovat.

Na začátku léta najednou nabývám pocit, že se něco mění…

Bc. Vítězslav Fejfar, šéfredaktor, fejfar@konstrukce-media.cz

Obsah

O čem se mluví

Stavba pod drobnohledem

Architektura

Projektování konstrukcí

Montáž konstrukcí

Svařování a dělení materiálů

Povrchové úpravy

Opláštění budov a fasády

Zajímavosti z oboru

Partneři

Související obsah (tištěná média)

3/2010 - Povrchová a protipožární ochrana
3/2010
Povrchová a protipožární ochrana
3/2010 - XII. konference Ocelové konstrukce (Výběr ze sborníku)
3/2010
XII. konference Ocelové konstrukce (Výběr ze sborníku)

Předplatné

Časopis KONSTRUKCE si můžete objednat na http://predplatne.konstrukce-media.cz/, nebo kontaktujte slečnu Moniku Dvorščákovou – T +420 596 771 560, M +420 733 530 695, dvorscakova@konstrukce-media.cz.

Inzerenti

Server Vodohospodářské stavby

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice