KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Tištěná čísla    1/2009 - leden-únor

1/2009 - leden-únor

Editorial

Každá krize je zároveň i příležitostí

Letošní „vystřízlivění“ po táhnoucím se svátečním rauši bylo pro většinu z nás opravdu velmi rychlé a razantní. Světem hýbe krize a nejeden podnikatel, ředitel, ale i zaměstnanec s očekáváním vzhlíží k dobrým zprávám z televize, rádia nebo internetu. Nechci být skeptik, ale po dlouhé době strmého růstu naší ekonomiky nyní nejspíše pocítíme její tvrdý pád se vším, co k tomu patří. Přežijí jen ti silní a připravení.

V posledních dnech jsem se zúčastnil několika akcí, na kterých se slovo recese přetřásalo ve všech možných souvislostech. Jejich společným jmenovatelem byla nejistota. Podobnou situaci na trhu v Česku dlouho nikdo nepamatuje, a tak pro nás všechny bude následující rok velkou školou. Každá krize je ale zároveň příležitostí. Zkušení podnikatelé investují, když jsou ceny nejníže, aby v době růstu sklízeli plody své rozvahy a zkušeností. Rovněž naše vydavatelství, které je, troufám si říci, zdravou firmou, nespí na vavřínech, a s efekty krize bojuje po svém. Výsledkem by mělo být, jak jinak, chorobně odborné čtení pro ty, kteří chtějí mít kvalitní informace. Abychom Vám čtenářům ještě více vyšli vstříc, prošel časopis lehkým faceliftem, který je na první pohled patrný. Přibyly rubriky a změnil se rovněž rozsah časopisu, resp. prostor, který je dáván jednotlivým rubrikám. Po několik let byl tento časopis užitečnou platformou pro odborníky nejen z oblasti ocelových konstrukcí, ale i pro stavaře, projektanty, management stavebních firem, studenty a vysokoškolské odborníky. Bude tomu tak i nadále, protože nechceme sklouznout k šedému průměru konkurenčních stavebních časopisů. Jelikož jsme komerční vydavatelství a hodláme i v „těžkých dobách“ držet laťku hodně vysoko, musíme apelovat na všechny, kteří prostřednictvím časopisu Konstrukce dali světu vědět o své existenci, schopnostech a možnostech. Nadále hodláme spolupracovat se silnými partnery, kteří chápou zákony trhu a jsou ochotni za svou prezentaci v médiích našeho ražení platit. Pokud chcete být nejlepší, musíte spolupracovat s jedničkami. Počínaje tímto číslem vězte, že autoři odborných materiálů, kteří u nás budou publikovat, netrpí předsudky a jsou ochotni spolupracovat nejen poskytnutím svých textů, ale váží si možnosti a znají výhody takovéto spolupráce rovněž formou finanční spolupráce.

Vážení čtenáři, přeji Vám úspěšný rok a ať jsou dopady krize ve Vašich byznysech co nejmenší. Až bude po všem a budete se chtít začíst a získat informace, víte, kde je najít. Budeme s Vámi.

Vítězslav Fejfar,
šéfredaktor

Obsah

O čem se mluví

Seriál

Architektura

Projektování konstrukcí

Svařování a dělení materiálů

Povrchové úpravy

Ekonomika staveb a development

Zajímavosti z oboru

Související obsah (tištěná média)

1/2009 - Zakládání staveb
1/2009
Zakládání staveb

Předplatné

Časopis Konstrukce si můžete objednat na www.konstrukce-media.cz/predplatne.php, nebo kontaktujte paní Moniku Dvorščákovou na T +420 596 771 560, 733 530 695, e-mail: dvorscakova@konstrukce-media.cz.

Inzerenti

Server Vodohospodářské stavby

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice