KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Tištěná čísla    6/2008 - listopad-prosinec

6/2008 - listopad-prosinec

Editorial

Bilancovat neznamená balancovat…

Tak a je to zase tady. Rok se sešel s rokem a Vy držíte ve svých rukou poslední letošní vydání Konstrukcí. Po prvním prolistování  nepochybně zjistíte, že i v branži se začíná bilancovat a hodnotit uplynulých tři sta dní letošního roku. Předávají se nejrůznější ocenění, volí se nejlepší architekti, stavby, projekty, výrobky a kdo ví, co všechno ještě.

Rovněž my jsme museli trochu zabrzdit a zhodnotit práci, kterou jsme za letošní rok vykonali. Troufám si říci, že se rozhodně nemáme za co stydět. V každém případě se nám i nadále daří zachovat nastartovaný trend, který jsme si určili. Jako komerční médium jsme i nadále schopni Vám přinášet vyvážený poměr odborného a „obchodního“ čtení. Pomalu, ale jistě si i celá řada z Vás, čtenářů z řad odborníků, začíná uvědomovat, že pokud i nadále chceme společně zachovat tvář tohoto časopisu jako recenzovaného neimpaktovaného periodika, které dává větší prostor odbornému čtení, je třeba investovat i něco více než jen čas potřebný k napsání článku a zaslání fotografií.

Pravidla trhu jsou neúprosná a platí i pro nás. V tomto vydání si opět můžete přečíst rubriku Stavba pod drobnohledem. V hledáčku nám tntokráte zůstala stavba Národní technické knihovny v Praze. Je velká, majestátná, budí respekt nejen doma, ale i za hranicemi a skrývá celou řadu neobvyklých konstrukčních řešení. Poněkud více prostoru jsme tentokráte věnovali i odborným přílohám. Doufám, že Vám přinášíme dostatečné množství odborných informací nejen od kolegů zinkařů, ale i z oboru technologických staveb. I nadále chceme tento model časopisu zachovat. Akorát bude možná skladnější na cesty. Počínaje tímto vydáním totiž přecházíme na jiný, o něco menší formát.

Budu velmi rád, až budeme na tomto místě příští rok opět bilancovat a budeme schopni říci, že to byl pro nás i naše partnery dobrý rok. Mám takové tušení, že nás nečeká nic jednoduchého. Vývoj světové ekonomiky a politických situací nemilosrdně roztáčí kola osudu do stále vyšších obrátek. Všechny nás čeká další tvrdá práce, která je výzvou. Výzvou pro ty, kteří si najdou čas na ohlédnutí zpět, a ty, již umí uznat nejen svou výhru, ale i porážku. Vážení čtenáři, za celou redakci vydavatelství Konstrukce Media Vám přeji klidné a pohodové svátky v kruhu Vašich nejbližších. Načerpejte nové síly, které budeme v novém roce všichni potřebovat. Dělejme vše proto, abychom po jeho skončení mohli opět bilancovat a nemuseli balancovat.

Vítězslav Fejfar, šéfredaktor

Obsah

Předplatné

Časopis Konstrukce si můžete objednat na www.konstrukce-media.cz/predplatne.php, nebo kontaktujte slečnu Moniku Dvorščákovou – telefon: +420 596 771 560 , 733 530 695 , dvorscakova@konstrukce-media.cz.

Server Vodohospodářské stavby

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice