KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Tištěná čísla    5/2012 - září - říjen

5/2012 - září - říjen

Editorial

Sonda do hlubin prohibice

O kauze Methanol jste toho jistě slyšeli už dost. Dovolte mi pár postřehů k prohibičnímu temnu, se kterým se chtě nechtě museli vypořádat organizátoři několika oborových akcí, které jsem spolu s kolegy z redakce v tuto ponurou dobu navštívil.

Pochopitelně zachovám lehkou anonymitu, protože vědět všechno není nezbytné. První zajímavá zkušenost je z akce v zahraničí, kam chapadla českého zákona nedopadla plnou silou. Skupina několika českých účastníků se s krví podlitýma očima po pátečním seznamovacím večeru bezostyšně přiznává, že bar fungující pouze do půlnoci není zrovna ideální, ale lepší než nic. Účast v přednáškovém sále hojná, přednášky i přednášející na úrovni.

Situace druhá nás zavedla na vyhlášenou akci do Podbeskydí. 99 % účastníků muži. Účast více než hojná, společenský večer ve znamení více než dva týdny trvajícího prohibičního nařízení. Zdroj blízký redakci potvrzuje, že tak rozumně a fundovaně si na společenském večeru kolem půlnoci už opravdu velmi dlouho nepopovídal.

Situace třetí – zůstáváme v Česku. Účast více než hojná, počasí skvělé, přednášky kvalitní. Kolem půlnoci si někteří účastníci konference a společenského večera uvědomují, že prohibice je již několik dní minulostí. Odkládají radostně pohárky s vínem a ke slovu přichází zahraniční lihovina s rodokmenem. Mladší se zbavují zábran, starší bojují se sentimentem, někteří se objímají…

Z výše uvedeného je jasné, že prohibice v některých případech nepochybně zvýšila odbornou kvalitu pořádané akce. Na druhou stranu je nutno poznamenat, že alkoholové volno výrazně přispívá k posílení osobních a obchodních vztahů, aniž by tím utrpěla odborná úroveň akce. Tak anebo tak přeji Vám všem bystrý zrak, spoustu kvalitních akcí a rána bez bolestí hlavy.

Bc. Vítězslav Fejfar, šéfredaktor,
fejfar@konstrukce‑media.cz

Obsah

O čem se mluví

Rozhovor

Architektura

Projektování konstrukcí

Montáž konstrukcí

Svařování a dělení materiálů

Zajímavosti z oboru

Partneři

Komerční prezentace

Související obsah (tištěná média)

5/2012 - Svařování a dělení materiálů
5/2012
Svařování a dělení materiálů

Předplatné

Časopis KONSTRUKCE si můžete objednat na http://predplatne.konstrukce-media.cz/, nebo kontaktujte slečnu Moniku Dvorščákovou – T +420 596 771 560, M +420 733 530 695, dvorscakova@konstrukce-media.cz.

Inzerenti

Server Vodohospodářské stavby

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice