KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Tištěná čísla    1/2011 - leden - únor

1/2011 - leden - únor

Editorial

Communication Breakdown!

Název legendární skladby kapely Led Zeppelin přesně vystihuje situaci, která panuje mezi stavebními firmami a ministerstvy. Konkrétně jde například o komunikaci mezi Ministerstvem dopravy, Svazem podnikatelů ve stavebnictví a manažery velkých stavebních firem. Ačkoli by se mohlo zdát, že dopravní stavitelství do tematické náplně KONSTRUKCÍ nezapadá, v tomto případě je tomu naopak. Inženýrské stavby jsou totiž hnacím motorem ekonomiky a právě situace, která zde panuje, odráží atmosféru i v ostatních segmentech stavebnictví.

Všichni chtějí změnu, najít směr, vykormidlovat bez velkých ztrát ze současné neradostné situace. Zatímco například ve Velké Británii se již z krize oklepali, projektují a staví, kolik jen situace umožňuje, u nás se nervózně přešlapuje na místě a všichni čekají, co bude. Stavaři mají jasno. Vědí co je třeba. Problémem ale je, že s nimi o budoucnosti nikdo nemluví. Vypadá to, jako by na ministerstvech měli patent na všechno a názory a fundované informace z řad praxí prověřených inženýrů stavebních firem je nezajímají. Jak jinak si třeba vysvětlit, že o superkoncepci silniční dopravy v Česku bylo rozhodnuto bez připomínek těch, kteří za její realizaci budou s největší pravděpodobností odpovědní? Divná praxe v porovnání například se sousedním Rakouskem, kde intenzivní komunikace mezi ministerstvem a stavaři startuje nové projekty, ze kterých profitují všichni. U nás se komunikace jaksi zadrhla, neřkuli spadla úplně. Bez dialogu velkých hráčů není zkrátka možné, aby jakýkoli plán nenarazil na vlnu nespokojenosti a rozpaků.

Co bude, ukáže čas. Situace v oboru se samozřejmě promítá i do podoby tohoto časopisu. Řada pozitivních reakcí, ale i konstruktivních kritik na jeho obsah je pro nás hnacím motorem. Od tohoto čísla se proto budete setkávat nejen s novou grafikou, ale i tématy, které doposud stály neprávem na okraji našeho zájmu. Chceme kromě úspěšných projektů představit i ty, jež se nepovedly. Informovat o tom, proč a ukázat možnosti, jak se chybám vyvarovat. Právě zde očekáváme, že se zapojíte se svými zkušenostmi rovněž vy – čtenáři. My totiž komunikovat chceme, víme, že je to tak lepší pro všechny…


Bc. Vítězslav Fejfar, šéfredaktor,
fejfar@konstrukce‑media.cz

Obsah

Související obsah (tištěná média)

1/2011 - Technologické konstrukce
1/2011
Technologické konstrukce

Předplatné

Časopis KONSTRUKCE si můžete objednat na http://predplatne.konstrukce-media.cz/, nebo kontaktujte slečnu Moniku Dvorščákovou – T +420 596 771 560, M +420 733 530 695, dvorscakova@konstrukce-media.cz.

Inzerenti

Server Vodohospodářské stavby

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice