KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2008    Trimo Urban Crash 2009 – soutěž pro studenty architektury

Trimo Urban Crash 2009 – soutěž pro studenty architektury

Publikováno: 8.1.2009, Aktualizováno: 23.2.2009 22:20
Rubrika: 2008

Firma Trimo, jeden z předních evropských dodavatelů jedinečných a kompletních řešení v oblasti ocelových hal, ocelových konstrukcí, střech, fasád a kontejnerů vyhlásila dne 1. listopadu 2009 Trimo Urban Crash, firemní soutěž pro studenty architektury. Soutěže, jejíž uzávěrka bude dne 31. ledna 2009, se budou účastnit studenti z celkem 11 evropských zemí. Tato soutěž podněcuje studenty k vytvoření nových originálních řešení menší instalace parteru v obydlené oblasti. Vítězný návrh bude realizován a určen k trvalému užívání v oblasti “Metelkova city”, unikátní autonomní zóně v centru slovinského hlavního města Ljubljany.

První ročník soutěže Trimo Urban Crash pořádaný v roce 2007 přivítal studenty pouze ze tří evropských zemí: Slovinska, Chorvatska a Srbska. V souladu s velkým a pozitivním ohlasem soutěže spojeným s velkým počtem kvalitních návrhů se firma Trimo rozhodla expandovat s touto myšlenkou do ostatích zemí a přizvat ke spolupráci další fakulty. Soutěž Trimo Urban Crash 2009 oslovila studenty ze Slovinska, Bosny a Hercegoviny, Chorvatska, České republiky, Velké Británie, Maďarska, Itálie, Makedonie, Černé Hory, Polska a Srbska.
Ředitel soutěže pan Miloš Ebner, MBA, jež má rovněž architektonické vzdělání, říká o budoucích návrzích: “Očekáváme návrhy splňující různé podmínky; kromě své jedinečnosti a kreativitě musí sloužit veřejným účelům – místo setkání v obytné oblasti, alternativní kulturní scéna nebo místo s bezdrátovým příjmem informací. Účastníci mohou najít detailní popis a vysvětlení k soutěži na webových stránkách: www.trimo-urbancrash.com.”
Mezinárodní odborná porota, složená z akademiků působících na fakultě a tvůrčích architektů vybere celkového vítěze ze všech zúčastněných projektů. Celkový vítěz vzejde na základě hlasování odborné poroty a návštěvníků webových stránek z řad laické veřejnosti, které budou poskytovat veškeré informace o průběhu soutěže.
Vítězkou uplynulého ročníku sotěže Trimo Urban Crash se stala Jelena Grujic z bělehradské Fakulty architektury. Její vítězný návrh – místo pro odpočinek ve městě – byl realizován v centru Ljubljaně v podzimních měsících roku 2007. Jako celková vítězka byla Jelena rovněž vyslána na půlroční placenou stáž na AA school of architecture do Londýna, kde absolvovala letní semestr roku 2008.
Vítěz soutěže Trimo Urban Crash 2009 získá půlroční placené studium na letní škole architektury v AA school of architecture v Londýně a jeho návrh bude instalován v centru Ljubljany.
Jelena Grujic o Trimo Urban Crash 2007 říká: “Účast v této soutěži mi přinesla velkou zkušenost v přípravě projektu od prvotního nápadu až k možnosti jeho realizace a to je pro studenta architektury k nezaplacení. Úžasnou třešničkou na pomyslném dortu byla moje stáž na mezinárodně uznávané škole AA school of architecture”.
Mezinárodní soutěže jako je Trimo Urban Crash nabízí studentům a školám skvělý přístup k efektivní spolupráci, možnost sdílení a srovnání rozmanitých architektonických přístupů a poskytuje jim cenné praktické zkušenosti. Trimo Urban Crash je soutěž, která povzbuzuje tvořivé proměny městského prostředí za pomoci stavebních materiálů a technologií předního evropského dodavatele. Při hodnocení projektů je rozhodující reálná možnost jejich realizace.
Trimo zamýšlí rozšířit spolupráci s akademickými kruhy, aby Trimo Urban Crash poskytovalo hodnotný program pro školy architektury a aby soutěž sloučila teorii a praxi s průmyslem. V souvislosti s dlouholetou tradicí vývojově-výzkumných aktivit a profesionálnímu zaměření, je Trimo Urban Crash jedním z mnoha inovativních projektů firmy Trimo, který se časově překrývá s Trimo Architectural Days, který je zaměřen na už prosazené architekty.

Zdroj: www.trimo-urbancrash.com.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

VIDEO: Dodavatel stavebních strojů KOHLSCHEIN pořádá v lednu a únoru předváděcí akce pro veřejnost (32x)
Aktivně vstoupila do roku 2009 firma KOHLSCHEIN, významný dodavatel stavebních strojů. Koncem ledna, přesněji 21. a 22. ...
VIDEO: Virtuální prohlídka Nové Karolíny (27x)
Základní popis projektu Nová Karolína a virtuální prohlídka budoucí výstavby....
Holcim uvedl na trh nově značené cementy (24x)
Přední dodavatel stavebních materiálů a služeb v České republice, Holcim Česko, uvádí na trh nově značené cementy &ndash...

NEJlépe hodnocené související články

VIDEO: Virtuální prohlídka Nové Karolíny (3.8 b.)
Základní popis projektu Nová Karolína a virtuální prohlídka budoucí výstavby....
Pryč s odkazy na technické normy! (2.5 b.)
Česká komora architektů (ČKA) i nadále zastává názor, že by zákony, vyhlášky a nařízení vlády neměly obsahovat odkazy na...
VIDEO: Dodavatel stavebních strojů KOHLSCHEIN pořádá v lednu a únoru předváděcí akce pro veřejnost (1.5 b.)
Aktivně vstoupila do roku 2009 firma KOHLSCHEIN, významný dodavatel stavebních strojů. Koncem ledna, přesněji 21. a 22. ...

Server Vodohospodářské stavby

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice