Svařovací technika Fronius pro most Expo 2008
Rubrika: Svařování a dělení
K letošní světové výstavě Expo 2008 v Zaragoze neodmyslitelně patří rovněž 275 metrů dlouhá stavba přes řeku Ebro. Most představuje poutač, vstupní bránu, významnou událost a současně také vícepatrový výstavní prostor. Jeho srdce je tvořeno 5.500.000 kg oceli. Svařovací práce během stavby nosné konstrukce prováděla výhradně španělská společnost Urssa. Svařovací technologii dodala firma Fronius.
10.000 m je celková délka svarových spojů, které se nacházejí v pavilonu
ve tvaru mostu na výstavě Expo 2008. Svářeči je vytvořili s pomocí
10.000 kg přídavných materiálů a svařovacích systémů Fronius.
Urssa – renomovaná mezinárodní společnost se zaměřením na výrobu ocelových stavebních konstrukcí – budovala obrovský pavilon ve tvaru mostu od ledna 2007. Svařovací techniku pronajala společnost Galaelectronic, španělský partner společnosti Fronius International. Konkrétně se jednalo o 42 svařovacích systémů TransPulsSynergic 4.000, VarioSynergic 5.000 a TransSynergic 5.000. Technickou podporu zajistili po dvanáct hodin denně, sedm dní v týdnu pracovníci společnosti Galaelectronic.
Stavba plná superlativů o délce 275 m a s více patry – pavilon ve tvaru mostu v Zaragoze – má
jádro z oceli svařené převážně systémy Fronius.
Zajistili podmínky pro to, aby 80 svařovacích odborníků společnosti Urssa ve dvousměnném provozu mohlo své dílo vyhotovit včas a především v dokonalé kvalitě. Ve špičkách bylo nasazeno až 160 svářečů najednou. 95 % dodávané oceli tvořily desky o tloušťce 6 až 100 mm. Ohromující jsou i další údaje – hotová konstrukce sestává z 10.000 m svarových spojů; na ty bylo během svařování spotřebováno celkem 100.000 kg přídavných materiálů. Přemosťované spáry měly šířku až 2 mm.
Práci svářečů ulehčují plně digitalizované zdroje Fronius.
„Než došlo k podpisu nájemní a servisní smlouvy, přesvědčili jsme se u společnosti Fronius na základě praktických testů o technických schopnostech svařovacích systémů,“ potvrzuje Pedro Arredondo, zodpovědný za technické vedení projektu u společnosti Urssa. A dodává: „Díky předešlým úspěšným projektům a specifické podpoře na místě nám společnost Galaelectronic rozhodování pro společnost Fronius usnadnila.“