KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Development    Accolade v Chebu investovala dvě miliardy, vzniká jeden z největších industriálních parků střední Evropy

Accolade v Chebu investovala dvě miliardy, vzniká jeden z největších industriálních parků střední Evropy

Publikováno: 28.3.2017
Rubrika: Development

V Chebu vzniká díky Accolade jeden z největších průmyslových parků ve střední Evropě. První část budovy pro Tchibo je největší nově postavenou průmyslovou budovou ve 4. čtvrtletí 2016. Accolade už nyní v Chebu pronajímá 100 000 m², ekvivalent dvouapůlnásobku plochy pražského Václavského náměstí.

Skupina Accolade investovala za poslední rok do rozvoje chebské průmyslové zóny 1,7 miliardy korun. Taková bude hodnota jejích tří budov po dokončení druhé části haly pro Tchibo, která bude dokončená v prvním čtvrtletí roku 2017. Už první část budovy pro Tchibo byla podle Industrial Research Forum největším nově postaveným industriálním objektem v ČR v posledním čtvrtletí uplynulého roku. Accolade v Panattoni Parku Cheb patří tři budovy. Vedle Tchiba si je pronajímají společnosti DHL a BWI. Všechny tři budovy jsou plně obsazené a klienti Accolade v nich mají pronajatých přes 100 000 metrů čtverečních, což pro srovnání odpovídá dvouapůlnásobku plochy pražského Václavského náměstí. Na financování výstavby se podílela úvěrem ve výši 1,2 miliardy korun UniCredit Bank.

„V průmyslové zóně je prostor pro dalších zhruba sto tisíc metrů čtverečních v budovách pro lehký průmysl a logistiku. Ty jsme schopní předat novým nájemcům do půl roku od podpisu budoucí nájemní smlouvy,“ říká Milan Kratina, CEO skupiny Accolade. „Pokud se podaří úspěšně dokončit připravované rozšíření zóny, přibude prostor ještě pro další budovu o rozloze 85 tisíc metrů čtverečních. Celkem tak chebská zóna ještě nabídne prostory v hodnotě tři miliard korun. Postupně díky tomu v Chebu vznikne jedna z největších průmyslových zón ve střední Evropě,“ dodává Kratina.

Skupina Accolade úzce spolupracuje se společností Panattoni Europe, která se specializuje na průmyslový development. Accolade pro ni financuje výstavbu a hotové budovy od Panattoni přebírá do svého vlastnictví. „Panattoni Park Cheb je jednou z nejúspěšnějších průmyslových zón v České republice. Vděčí za to výhodné lokalitě, spolehlivým zaměstnancům v regionu a vynikající podpoře ze strany města,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe pro Českou republiku a Slovensko. „Kvalitu zóny podtrhují ocenění, která v posledních měsících získala, včetně ceny pro nejlepší industriální park České republiky v mimořádné prestižních CIJ Awards,“ dodává Sovička.

Na financování aktivit Accolade v Chebu se podílí UniCredit Bank. Na profinancování budov nejen v Chebu získala Accolade od UniCredit Bank úvěr v hodnotě 44,1 milionů eur, tedy zhruba 1,2 miliardy korun, „Skupina Accolade je schopná dlouhodobě přinášet na trh vynikající nemovitostní projekty. Díky vzájemné spolupráci tak můžeme společně podpořit rozvoj byznysu v Karlovarském kraji a středních Čechách,“ říká Tomáš Procházka, manažer nemovitostního financování UniCredit Bank.

Prostory s podpisem Accolade si v Chebu ke svému podnikání pronajímá jeden z největších světových výrobců automobilových brzdných systémů společnost BWI Group, dále společnost DHL, která v Chebu zajišťuje logistiku a servis zařízení pro satelitní televizi Sky Deutschland, a také společnost Tchibo, tradiční prodejce kávy, který je dnes jedním z největších online prodejců oblečení; ta Cheb využívá zejména jako zázemí pro svůj e-shop.

„V průmyslové zóně je prostor pro dalších
zhruba sto tisíc metrů čtverečních
v budovách pro lehký průmysl a logistiku.
Ty jsme schopní předat novým nájemcům do půl roku.“

Dvě z nových průmyslových budov jsou již v majetku fondu kvalifikovaných investorů Accolade. Ten přebírá zejména od skupiny Accolade dokončené budovy s běžícími dlouhodobými nájemními smlouvami. Nejnovější a také největší budova parku, kterou má v nájmu společnost Tchibo, by se majetkem fondu mohla stát na začátku letošního roku.

Panattoni Park získal v závěru roku 2016 hned několik prestižních ocenění. V ocenění CIJ Awards byl jmenován nejlepší průmyslovou zónou České republiky s nejlepším developerem Panattoni Europe, budova pro společnost Tchibo získala také v CIJ Awards ocenění pro nejlepší logistickou budovu roku a budova postavená pro společnost BWI byla v kategorii skladové a průmyslové areály v osmnáctém ročníku soutěže Best of Realty oceněna jako třetí nejlepší za uplynulých 12 měsíců.


SKUPINA ACCOLADE
Skupina Accolade do dnešní doby realizovala v České republice osm velkých průmyslových projektů. Její budovy si dnes pronajímají společnosti jako KION Group zaměřená na výrobu vysokozdvižných vozíků v Ostrově u Stříbra, Alpha Corporation (dříve Assa Abloy) působící v oblasti zamykacích systémů v Týništi na Orlicí nebo online prodejce Tchibo či logistik DHL v Chebu. Skupina také nedávno oznámila trojici velkých investic do výstavby nájemních industriálních budov v Polsku – v Lublinu, ve Štětíně a v Bydhošti, přičemž ve Štětíne a v Bydhošti regeneruje brownfieldy opuštěných továrních areálů. Klienti skupiny celkem po celém světě zaměstnávají bezmála 650 000 lidí.

FOND PRŮMYSLOVÝCH NEMOVITOSTÍ ACCOLADE
Celková hodnota portfolia fondu Accolade aktuálně přesahuje 90 milionů eur. Fond kvalifikovaných investorů Accolade je pod dohledem jednoho z největších administrátorů fondů v Evropě, společnosti Alterdomus, a je pravidelně auditován společností KPMG. Jeho prostřednictvím dnes úspěšně investuje více než pět desítek osob z řad majitelů firem, top managementu, partnerů poradenských společností, advokátních kanceláří, family offices či dalších fondů z regionu střední a západní Evropy; Accolade konkrétní jména investorů nezveřejňuje. Fond investuje výhradně do prvotřídních průmyslových nemovitostí, dlouhodobě pronajatých bonitními společnostmi z oboru lehkého průmyslu a logistiky. V majetku fondu jsou budovy Alpha Corporation, Ideal Automotive, Leoni, KION Group, DHL, BWI, Saint Gobain a průmyslový park v Bydhošti.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Fotogalerie
Průmyslová zóna v Chebu

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Ostrava se brzy dočká další moderní stavbyOstrava se brzy dočká další moderní stavby (28x)
Office building Ostrava-Nordica v Ostravě představuje šestipodlažní objekt s ustupujícím sedmým nadzemním podlažím a se ...
Accolade v Chebu investovala dvě miliardy, vzniká jeden z největších industriálních parků střední EvropyAccolade v Chebu investovala dvě miliardy, vzniká jeden z největších industriálních parků střední Evropy (27x)
V Chebu vzniká díky Accolade jeden z největších průmyslových parků ve střední Evropě. První část budovy pro Tchibo je ne...
UniCredit Leasing zajistí financování nových investicUniCredit Leasing zajistí financování nových investic (27x)
UniCredit Leasing, přední společnost nebankovního financování v ČR, očekává oživení jak v oblasti financování strojů a z...

NEJlépe hodnocené související články

UniCredit Leasing zajistí financování nových investicUniCredit Leasing zajistí financování nových investic (3.4 b.)
UniCredit Leasing, přední společnost nebankovního financování v ČR, očekává oživení jak v oblasti financování strojů a z...
O certifikace zelených budov je zájemO certifikace zelených budov je zájem (3 b.)
V budově centrálního sídla ČSOB v Praze-Radlicích se uskutečnilo diskusní setkání „Mezinárodní certifikace zelenýc...
Skanska podepsala nájemní smlouvu se společností OKIN GROUP na kancelářskou budovu Nordica OstravaSkanska podepsala nájemní smlouvu se společností OKIN GROUP na kancelářskou budovu Nordica Ostrava (1 b.)
Skanska Property Czech Republic podepsala nájemní smlouvu se společností OKIN GROUP, a. s. na novou kancelářskou budovu ...

NEJdiskutovanější související články

O certifikace zelených budov je zájemO certifikace zelených budov je zájem (2x)
V budově centrálního sídla ČSOB v Praze-Radlicích se uskutečnilo diskusní setkání „Mezinárodní certifikace zelenýc...

Server Vodohospodářské stavby

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice