KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Tištěná čísla    5/2014 - září - říjen

5/2014 - září - říjen

Editorial

Stavař ten tvrdý chleba má…

Známe vítěze letošního ročníku soutěže Stavba roku. Z přihlášených realizací je jasné, že se čeští stavbaři i investoři činili. Celá řada soutěžních projektů je velmi kvalitních jak z pohledu architektonického, tak stavařského. Je vidět, že se nebojíme netradičních materiálů a neotřelých řešení. Svou nesmazatelnou stopu nechaly české firmy rovněž v zahraničí, což vedlo vyhlašovatele soutěže k vyhlášení nové kategorie, věnované právě těmto projektům. Vítězové jsou vlastně všichni, kteří své projekty dotáhli do zdárného konce.

Při bližším seznámení se s přihlášenými stavbami však nabydeme dojmu, že opravdu pěkné, kvalitní a často velké projekty budily už při svém vzniku vášně nejen v řadách obyčejných lidí, ale rovně mezi politiky, od těch regionálních až po vládnoucí špičky. Najdeme zde stavby, jejichž financování řešila policie, stavby, které se staly předmětem politické předvolební onanie nebo projekty, které budou jitřit veřejné mínění ještě dlouho po svém otevření.

O to více je třeba smeknout před všemi, kteří dobrovolně dávají hlavu na špalek a uvědomují si veškerá rizika spojená s faktem, že jsou za úspěšné dokončení projektu zodpovědní. Stavařina už dávno není harmonickou symbiózou mezi architekty, investory a dodavateli. Je to boj, kde je třeba mít tvrdé lokty. Přeji všem ambiciózním investorům a stavařům, aby nemuseli své projekty „omývat“ z nánosů politického bláta a své myšlenky a vize dotáhli do zdárného konce.

Bc. Vítězslav Fejfar, šéfredaktor,
fejfar@konstrukce‑media.cz

Obsah

O čem se mluví

Projektování konstrukcí, software

Montáž konstrukcí

Povrchové úpravy

Opláštění budov a fasády

Zajímavosti z oboru

Partneři

Komerční prezentace

Související obsah (tištěná média)

5/2014 - Svařování, plyny a dělení materiálů
5/2014
Svařování, plyny a dělení materiálů

Předplatné

Časopis KONSTRUKCE si můžete objednat na http://predplatne.konstrukce-media.cz/, nebo kontaktujte slečnu Moniku Dvorščákovou – T +420 597 317 578, M +420 733 530 695, dvorscakova@konstrukce-media.cz.

Inzerenti

Server Vodohospodářské stavby

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice