Z výrobků Třineckých železáren roste v Třinci nová víceúčelová hala
Rubrika: 2013
Nová Werk aréna v Třinci sice prozatím viditelně do výšky nestoupá, přesto již nyní nachází v lokalitě stavby uplatnění produkce z Třineckých železáren. Výstavba je totiž aktuálně v přípravné fázi, kdy je zapotřebí upravit terén. Pro tyto účely Třinecké železárny nejen dodávají potřebné suroviny, tedy strusku a kamenivo, ale také umožnily využití vlastních skládek k uložení zeminy ze staveniště. V budoucnu pak třinecká huť na stavbu nové Werk arény dodá ještě ocelové výrobky, ze kterých by měla do poloviny roku 2014 vzniknout moderní hala.
Slavnostní zahájení stavby víceúčelové haly, nové Werk arény, začalo v Třinci na podzim minulého roku, a to v mystickém termínu 10.10., v 10 hodin a 10 minut. Od té doby se v lokalitě na Frýdecké ulici prohánějí stavební stroje, a aktuálně finišuje příprava terénu. Pro tyto potřeby bylo již odvezeno přibližně 25 tisíc metrů krychlových zeminy na skládku Neboranka, která patří Třineckých železárnám. Hutní firma také na stavbu poskytne celkově 6 tisíc metrů krychlových strusky a kameniva pro výstavbu cest a zpevněných ploch.
Během následujícího roku a půl pak v lokalitě vyroste moderní hala s širokým využitím pro akce v třineckém regionu, a to částečně i z produktů vyrobených doslova za rohem. Konstrukční a stavební ocel na stavbu totiž poputuje z produkce Třineckých železáren a dalších firem ve skupině Třinecké železárny – Moravia Steel.
„Na své si doufám v nové hale přijde každý, neboť možnosti jejího využití jsou skutečně široké. Bude nejen novým sídlem extraligového týmu HC Oceláři Třinec, ale využití najde, i pokud jde třeba o halové sporty, freestyle motocross, koncerty či kongresy. Jedná se skutečně o velkolepý moderní projekt s velkým významem nejen pro region a jsem proto velmi rád, že i Třinecké železárny mohou při jeho vzniku přiložit ruku k dílu,“ říká generální ředitel Třineckých železáren Ing. Jan Czudek.
Celková plocha řešeného území bude 44,5 tisíce metrů čtverečních, z toho 10,5 tisíce metrů čtverečních činí plocha zastavěná objektem haly. Pro stavbu s jedním podzemním a dvěma nadzemními podlažími přitom projektanti zvolili materiály typické pro Třinec, tedy ocel a beton. Mimo to ale počítají i s budováním adekvátních parkovacích ploch, chodníků a příjezdových komunikací. Hala za sedm set milionů korun bude tak zcela odpovídat aktuálním kritériím na takto víceúčelově zaměřené objekty, včetně bezbariérových přístupů pro vozíčkáře. Kapacita hlediště pak dosáhne přibližně 5200 diváků.