KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2012    V Adleru roste obchodní a administrativní komplex

V Adleru roste obchodní a administrativní komplex

Publikováno: 13.7.2012
Rubrika: 2012

Mezi pobřežím Černého moře a úpatím Kavkazu se nachází největší městská aglomerace v Rusku, jejímž centrem je město Soči. Právě tam se v roce 2014 uskuteční zimní olympijské hry. Součástí intenzivního stavebního boomu v této oblasti je i společnost PSJ, která od března 2011 prostřednictvím Divize export realizuje obchodně administrativní komplex v černomořském letovisku Adler.

Finanční náklady výstavby dosáhnou 51,96 milionů EUR bez DPH. Dokončení stavby se očekává ke konci roku 2012. Na exportním financování se podílí PPF Banka a menší měrou též První česko – ruská banka. Vše probíhá pod dohledem Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP).

Budoucí dominanta Adleru se bude skládat ze čtyř částí. Prvním a největším objektem komplexu bude třípodlažní obchodní dům s technickým podlažím. Obchodní plocha objektu bude činit 30 000 m2.

„Naplno běží hlavní řemesla, jako jsou vzduchotechnika, zdravotechnika, kanalizace, elektroinstalace a požární instalace. Na druhou stranu nás však trápí fakt, že zatím nebyly zahájeny práce na střeše a vnějším opláštění, které bude kombinovat sendvičovou desku Alucobond a sklo,“ uvedl Ing. Jaroslav Řičánek, projektový manažer PSJ.

Další významnou část komplexu, jehož investorem je firma R Seven Group, bude tvořit devítipodlažní administrativní budova. Ta vyroste na ploše 1 167 m2 a v současné době se její monolitická konstrukce tyčí do výšky šestého nadzemního podlaží.

Z hlediska finančního objemu méně významnou, ovšem o to zajímavější součást zakázky PSJ, představuje realizace energobloku. Dodavatelem této technologie je firma ENKOM Brno, která využívá příslušenství firmy Capstone. Výsledkem bude malá elektrárna měnící levný plyn na elektřinu a teplo. Tvořit ji budou čtyři turbíny, které budou produkovat energii o celkové síle 4 MW. Elektřinou budou zásobovat jak sousední obchodní středisko, tak především celý areál, který nyní v Adleru vzniká.

Z hlediska finančního objemu méně významnou, ovšem o to zajímavější součást zakázky PSJ představuje realizace energobloku. Dodavatelem této technologie je firma ENKOM Brno, která dodává klíčovou dodávku a to mikroturbíny od americké firmy Capstone. Další složitou subdodávku představují elektroinstalační práce, které bude zajišťovat česká firma ABB. Výsledkem bude malá elektrárna měnící levný plyn na elektřinu a teplo. Tvořit ji budou čtyři turbíny, které budou produkovat energii o celkové síle 4 MW. Elektřinou budou zásobovat jak stávající sousední obchodní středisko, tak především celý areál, který nyní v Adleru vzniká pod taktovkou PSJ.

Poslední částí dodávky PSJ v Adleru bude samostatný parkovací dům, který zatím na svůj stavební start čeká především proto, že ho zákazník ještě finálně neschválil a chybí mu nezbytná povolení.
 

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

VIDEO: Pasivní dům lze postavit už za čtyři dny, ukázal stavební veletrh (40x)
Zhruba šedesát tisíc návštěvníků zavítalo na konci dubna do Brna na tradiční stavební veletrhy. Kromě nových stavebních ...
Vliv vnitřního prostředí na chování oken – zneužívání normy ČSN 730540-2Vliv vnitřního prostředí na chování oken – zneužívání normy ČSN 730540-2 (23x)
Hysterie, která vypukla po vydání změny Z1 ČSN 730540-2 v dubnu 2012, byla malicherná v kontextu komplexní problematiky ...
V České republice otevřeli moderní vývojové a konstrukční centrum V České republice otevřeli moderní vývojové a konstrukční centrum (21x)
Pro 200 techniků je připraveno místo v novém vývojovém a konstrukčním centru, které otevřeli ve společnosti Huisman Kons...

NEJlépe hodnocené související články

AČSZ – Ústav strojírenské technologie na Fakultě strojní ČVUT v Praze se stal novým přidruženým členem asociaceAČSZ – Ústav strojírenské technologie na Fakultě strojní ČVUT v Praze se stal novým přidruženým členem asociace (5 b.)
Udržitelný rozvoj strojírenských technologií na Fakultě strojní ČVUT v Praze....
VIDEO: Pasivní dům lze postavit už za čtyři dny, ukázal stavební veletrh (5 b.)
Zhruba šedesát tisíc návštěvníků zavítalo na konci dubna do Brna na tradiční stavební veletrhy. Kromě nových stavebních ...
AZ Tower – Brněnská dominanta zdárně rosteAZ Tower – Brněnská dominanta zdárně roste (5 b.)
Území kolem ulic Heršpická a Pražákova, jižně od brněnského historického centra, zatím stále dominuje prosklená budova M...

NEJdiskutovanější související články

Výrobce modulových staveb Touax uspořádal svůj první golfový turnajVýrobce modulových staveb Touax uspořádal svůj první golfový turnaj (1x)
Výrobce modulových staveb Touax uspořádal v úterý 22. května první golfový turnaj pro své obchodní partnery. Na hřišti G...
LOPin.cz – nová příležitost pro prezentaci firem na oborové sociální sítiLOPin.cz – nová příležitost pro prezentaci firem na oborové sociální síti (1x)
Portál LOPin.cz je určen především stavebním a dodavatelským firmám, jako jsou sklenáři, fasádníci, výrobci profilů a rá...

Server Vodohospodářské stavby

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice