KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2012    „Úspory“ - nejčastěji skloňované slovo stavebního veletrhu FOR ARCH 2012

„Úspory“ - nejčastěji skloňované slovo stavebního veletrhu FOR ARCH 2012

Publikováno: 17.9.2012
Rubrika: 2012

Stavitelé, developeři i majitelé nemovitostí horečně hledají cesty, jak co nejvíce omezit energetický „apetit“ svých staveb. Vrásky na čele jim přidělává i projednávaná legislativa, která chce rozšířit využití průkazů energetické náročnosti budov. Dřevostavbám, moderním trendům ve vytápění, alternativním zdrojům energie, úspornému vybavení domů, ale také ekologické recyklaci odpadu se bude věnovat podzimní stavební veletrh FOR ARCH, souběžné akce a doprovodný program. Nejvýznamnější česká událost v oblasti stavebnictví proběhne ve dnech 18. - 22. září v PVA EXPO PRAHA. 

Naordinujte své stavbě nízkoenergetickou „dietu“, vyplatí se to

Tlak na snižování energetické náročnosti budov a na zajištění udržitelného rozvoje přichází z Evropské unie, neboť 40 % z celkové energetické spotřeby připadá právě na budovy (ve městech dnes už žije polovina světové populace). Na otázky typu, jaká jsou vlastně dostupná úsporná řešení ve stavebnictví, zda je možné nadále efektivně snižovat energetickou náročnost provozu budov a jak se mají nízkoenergetické stavby chovat ke svému okolí, se pokusí odpovědět konference veletrhu FOR ARCH, nazvaná „Nulové budovy – šance pro společnost?“. Dopady připravované legislativy na stavebnictví představí na tiskové konferenci „Energetická náročnost budov 2013“ zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu a Ministerstva pro místní rozvoj, Státní energetické inspekce, Asociace energetických auditorů a další významní odborníci. Partnerem tématu nízkoenergetické stavění na veletrhu FOR ARCH je Centrum pasivního domu.

Dřevostavby jsou stále v kurzu, co však bude s paneláky?

Dřevostavby se již dříve ukázaly jako levná a efektivní cesta k rychlému a přitom nízkoenergetickému bydlení. Návštěvníci odborné konference „Dřevěné stavění“ pořádané Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT) seznámí veřejnost s platnými směrnicemi a standardy platnými pro tento typ budov, dále s procesy ochrany dřeva a možnostmi podpory dřevěného stavění.

Snižování nákladů na energie se dotýká také v ČR velmi rozšířeného bydlení v panelových domech. Problematikou rekonstrukce panelových domů tak, aby došlo ke snížení energetické náročnosti těchto objektů i nákladů na provoz a zároveň byla zachována nadstandardní kvalita bydlení, se bude zabývat na své konferenci společnost EkoWATT.

Efektivní topení jako designový doplněk bytu

Náklady na vytápění budov tvoří jednu z nejvýznamnějších položek na účtu za energie. Proto se firmy snaží vyvíjet úsporná topná tělesa a hledají alternativní zdroje energie. Novinky v oblasti vytápění, alternativních zdrojů energie, tepelných čerpadel a vzduchotechniky nabídne specializovaný veletrh FOR THERM, který proběhne souběžně s veletrhem FOR ARCH. Často skloňované je v souvislosti se snižováním energetického provozu budov ekologické spalování dřeva, peletek či biomasy. O využívání dřevěných pelet budou hovořit zástupci Klastru Česká peleta na své konferenci „Ekologické vytápění domácností“. Společně se sdružením BIOM zde představí zájemcům podrobnosti o nové legislativě platné pro výrobu elektřiny a tepla z biomasy.

Efektivitě moderních zdrojů tepla se budou věnovat konference „Krby a kachlová kamna na dřevo v nízkoenergetických domech“ a přednáška „Teplovodní krby a kamna – specifika projektu a realizace“. Výrobci moderních kamen a topných těles sází u svých produktů také na vzhled a design. Přesvědčit se o tom budete moci například v expozici společnosti ADURO.

Zapnout topení nebo myčku mobilem? Vítejte v inteligentní domácnosti

V tzv. inteligentní domácnosti není pro obyvatele problém ovládat topení nebo klimatizaci telefonem, přepínat televizní kanály nebo pustit pračku pomocí tabletu či na dálku zalít zahradu při parném počasí. Dálkově ovládané spotřebiče a vybavení domácnosti budou pařit ke žhavým tématům letošního veletrhu FOR ELEKTRO. Řada firem z oblasti elektrotechniky dnes vyvíjí technologie podporující snižování energetické náročnosti budov. Na veletrhu proto budou mít návštěvníci možnost navštívit konferenci věnovanou LED osvětlení, coby nízkoenergetické technologii budoucnosti. Své expozice na veletrhu budou mít např. společnosti ABB, Pražská energetika, AEC ELEKTROTECHNIKA, E*tech a další.

Téma „nakládání s odpadem“ -  letos poprvé v rámci stavebních veletrhů

V rámci podzimních stavebních veletrhů se letos poprvé představí veletrh FOR WASTE. Problematika efektivního nakládání s komunálním odpadem, ekologicky nebezpečným odpadním materiálem či zbytky po stavebních pracích zaměstnává bez rozdílu vedení měst i obcí. Hledají nejlepší zařízení a technologie pro efektivní sběr a následnou recyklaci odpadu nebo čištění odpadních vod. Aktuální trendy a novinky představí 7. Mezinárodní veletrh nakládání s odpady, recyklace, průmyslové a komunální ekologie FOR WASTE

Veletrh FOR ARCH zaznamenává vyšší zájem vystavovatelů

Pořadatelé veletrhu FOR ARCH a souběžných akcí zaznamenávají větší zájem firem o výstavní místa a očekávají, že loňská bilance 770 vystavovatelů z 15 zemí bude překonána. „V současnosti registrujeme souhrnně u všech podzimních stavebních veletrhů 11% nárůst počtu vystavovatelů oproti roku 2011,“ doplňuje data Martin František Přívětivý, ředitel obchodního týmu veletrhu FOR ARCH. Své expozice zde představí vystavovatelé z 21 zemí (Austrálie, Belgie, Česká republika, Egypt, Ghana, Indie, Itálie, Litva, Pákistán, Polsko, Rakousko, Rusko, Řecko, Slovenská republika, Spojené státy americké, Spolková republika Německo, Švédsko, Švýcarsko, Tchaj-wan, Turecko, Ukrajina). Atraktivní náplň souboru podzimních stavebních veletrhů může podle organizátorů přilákat do Letňan rekordní počet návštěvníků. Už vloni přitom akce dokázala oslovit i zájemce o stavbu nového či rekonstrukci staršího domu z řad široké veřejnosti. Loňská bilance návštěvnosti dosáhla téměř 80 000 prodaných vstupenek a povýšila FOR ARCH na nejnavštěvovanější stavební veletrh pořádaný v ČR. Mezi dosud potvrzenými vystavovateli tak jsou např. společnosti BEST, Beton Brož, VELUX Česká republika, Wienerberger cihlářský průmysl a řada dalších.

Stavební veletrh FOR ARCH a souběžné veletrhu otevřou své expozice veřejnosti ve dnech 18. -  22. září 2012, otevírací doba je od úterý do pátku  10.00 - 18.00 hod., v sobotu 10.00 - 16.00 hod. Základní cena vstupenky je 150 Kč. Další informace o vstupenkách, dopravě na místo konání, možnostech parkování apod. najdou návštěvníci na webu veletrhu www.forarch.cz.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

VIDEO: Pasivní dům lze postavit už za čtyři dny, ukázal stavební veletrh (40x)
Zhruba šedesát tisíc návštěvníků zavítalo na konci dubna do Brna na tradiční stavební veletrhy. Kromě nových stavebních ...
Vliv vnitřního prostředí na chování oken – zneužívání normy ČSN 730540-2Vliv vnitřního prostředí na chování oken – zneužívání normy ČSN 730540-2 (23x)
Hysterie, která vypukla po vydání změny Z1 ČSN 730540-2 v dubnu 2012, byla malicherná v kontextu komplexní problematiky ...
V České republice otevřeli moderní vývojové a konstrukční centrum V České republice otevřeli moderní vývojové a konstrukční centrum (21x)
Pro 200 techniků je připraveno místo v novém vývojovém a konstrukčním centru, které otevřeli ve společnosti Huisman Kons...

NEJlépe hodnocené související články

AČSZ – Ústav strojírenské technologie na Fakultě strojní ČVUT v Praze se stal novým přidruženým členem asociaceAČSZ – Ústav strojírenské technologie na Fakultě strojní ČVUT v Praze se stal novým přidruženým členem asociace (5 b.)
Udržitelný rozvoj strojírenských technologií na Fakultě strojní ČVUT v Praze....
VIDEO: Pasivní dům lze postavit už za čtyři dny, ukázal stavební veletrh (5 b.)
Zhruba šedesát tisíc návštěvníků zavítalo na konci dubna do Brna na tradiční stavební veletrhy. Kromě nových stavebních ...
AZ Tower – Brněnská dominanta zdárně rosteAZ Tower – Brněnská dominanta zdárně roste (5 b.)
Území kolem ulic Heršpická a Pražákova, jižně od brněnského historického centra, zatím stále dominuje prosklená budova M...

NEJdiskutovanější související články

Výrobce modulových staveb Touax uspořádal svůj první golfový turnajVýrobce modulových staveb Touax uspořádal svůj první golfový turnaj (1x)
Výrobce modulových staveb Touax uspořádal v úterý 22. května první golfový turnaj pro své obchodní partnery. Na hřišti G...
LOPin.cz – nová příležitost pro prezentaci firem na oborové sociální sítiLOPin.cz – nová příležitost pro prezentaci firem na oborové sociální síti (1x)
Portál LOPin.cz je určen především stavebním a dodavatelským firmám, jako jsou sklenáři, fasádníci, výrobci profilů a rá...

Server Vodohospodářské stavby

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice