KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Zajímavosti    Terénní vozíky a teleskopické manipulátory v těžkém terénu

Terénní vozíky a teleskopické manipulátory v těžkém terénu

Publikováno: 21.10.2016
Rubrika: Zajímavosti

Společnost Linde Material Handling Česká republika pozvala své zákazníky a zájemce z řad odborné veřejnosti na Prezentační den terénní manipulační techniky. Akce se konala v Hummer Centru v Horních Počernicích a ukázalo se, že terénní vozíky si i s takto těžkým terénem dokážou poradit.

Terén pražského Hummer Centra byl jako stvořený pro ukázky terénní manipulační techniky značky AUSA, kterou česká pobočka Linde Material Handling v ČR dodává a pronajímá.

Organizátoři připravili testovací trať pro dva druhy techniky. První jízdy patřily terénním vysokozdvižným vozíkům, které se od běžných vysokozdvižných vozíků liší svým určením do terénu a tomu jsou i přizpůsobeny. Vozíky jsou opatřeny velkými pneumatikami s vysokým vzorkem a mají možnost připojitelného pohonu zadních kol. V těžkém terénu tak může řidič během krátkého okamžiku přejít na náhon 4x4, který mu umožní zdolávat jak velká stoupání, tak práci v náročném a rozbahněném terénu. Typické využití terénních vozíků je v zemědělství, stavebnictví a například dřevařském průmyslu.

Ukázky průchodu terénem potvrdily, že terénní vozíky s náhonem 4x4 zdolají nejenom velká stoupání, ale dokážou si poradit i s výmoly a broděním v rozmáčeném terénu a bahně.

Vysokozdvižné terénní vozíky AUSA do nosnosti 3 500 kg pohání naftové motory Kubota s výkonem od 23 do 49 kW v závislosti na nosnosti stroje. Terénní vozíky s nosností 5 000 kg pak pohání přeplňovaný naftový motor Deutz s výkonem 56 kW. Všechny stroje jsou vybaveny hydrostatickým převodem hnací síly a mají široký výběr volitelné výbavy.

Dalším druhem předváděné manipulační techniky byly teleskopické manipulátory, stroje, které jsou na rozdíl od vysokozdvižných vozíků opatřené teleskopickým ramenem, které umožňuje zakládat břemena až do výšky 5 metrů.

Zkušební řidiči předváděli schopnosti teleskopických manipulátorů v těžkém terénu a prokázalo se, že díky pohonu 4x4 teleskopické manipulátory zvládnou velká stoupání a rozbahněný terén.

Ovládání všech strojů AUSA je velmi komfortní. Všechny ovládací prvky zdvihacího zařízení a pojezdu jsou integrovány do jednoho pákového ovladače. Obsluha se tak může plně koncentrovat na ovládání stroje bez nutnosti přehmatávat mezi jednotlivými pákami. Komfort obsluhy přispívá také k vyšší bezpečnosti a efektivitě práce.

Terénní vysokozdvižné vozíky AUSA i teleskopické manipulátory AUSA TAURULIFT lze vybavit adaptéry dle volby zákazníka tak, aby poskytly uživateli vysokou efektivitu při manipulaci s materiálem. Může se jednat o míchadla na beton, zametadla pro úklid dvorů a komunikací, sněhové radlice a celou řadu dalšího užitečného přídavného vybavení.

„Jsme rádi, že se dnešní předváděcí den pro terénní techniku vydařil a že nám počasí svým podzimním charakterem vytvořilo velmi náročné podmínky k předvedení vozíků v terénu. Vozíky značky AUSA, které česká pobočka společnosti Linde Material Handling dodává a pronajímá, nám umožňují plnit náročné požadavky našich zákazníků na manipulaci s břemeny v terénu a na nezpevněných plochách,“ uzavírá Martin Petřík, vedoucí oddělení marketingu Linde Material Handling Česká republika.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


Fotogalerie
Terénní manipulační technika značky AUSA, kterou dodává a pronajímá česká pobočka Linde Material Handling v ČR.

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

ČVUT hostilo seminář Požárně bezpečnostní řešení stavby a návrhové normyČVUT hostilo seminář Požárně bezpečnostní řešení stavby a návrhové normy (278x)
Na dvě stovky posluchačů z řad odborníků na požární ochranu si našly 2. února 2012 cestu do Atelieru D na Stavební fakul...
Zaměření jeřábových drah (49x)
Jeřábová dráha (JD) musí pro svůj bezproblémový provoz splňovat určitá kritéria z hlediska své prostorové polohy. Tolera...
Drevené prvky unikátnej budovy supermarketuDrevené prvky unikátnej budovy supermarketu (49x)
Na lesy bohaté severozápadné Slovensko sa iba pomaly presadzuje v stavebnom rozmachu drevenými objektmi. Aj cestou z kra...

NEJlépe hodnocené související články

„Největší systémový nedostatek vidím v neošetřeném problému tzv. geotechnického rizika, které je součástí počátku stavebního záměru,“„Největší systémový nedostatek vidím v neošetřeném problému tzv. geotechnického rizika, které je součástí počátku stavebního záměru,“ (5 b.)
uvedl v rozhovoru pro časopis KONSTRUKCE Ing. Jindřich Řičica, předseda Asociace dodavatelů speciálního zakládání staveb...
Co jste hasiči, co jste dělali, že jste si takovou krásnou hasičárnu zasloužili?Co jste hasiči, co jste dělali, že jste si takovou krásnou hasičárnu zasloužili? (5 b.)
Autoři v článku popisují architektonické, konstrukční a materiálové řešení nové hasičárny v Krásné Studánce. Ta neslouží...
V mnoha směrech rekordní Bauma 2019V mnoha směrech rekordní Bauma 2019 (5 b.)
Po třech letech a tour v Indii a Číně se veletrh Bauma vrátil na výstaviště v bavorské metropoli – do Mnichova. Největší...

NEJdiskutovanější související články

Dřevostavby a cenové ukazatele nosných obvodových zdíDřevostavby a cenové ukazatele nosných obvodových zdí (9x)
Koncept „dřevostavba“ není zatím přesně definován. Tímto pojmem budeme rozumět stavební dílo, pro jehož nosnou konstrukc...
Analýza efektivity vytváření a využití antikorozních systémů na bázi materiálů obsahujících zinekAnalýza efektivity vytváření a využití antikorozních systémů na bázi materiálů obsahujících zinek (5x)
Zinkové povlaky tvoří nejefektivnější antikorozní ochranu ocelových výrobků. V práci je představena analýza nákladů...
AERO-THERM – kosmická technologie mezi izolacemiAERO-THERM – kosmická technologie mezi izolacemi (3x)
AERO-THERM znamená revoluci v izolaci a zateplování budov a objektů. AERO-THERM je nanotechnologie, která je schopna dík...

Server Vodohospodářské stavby

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice