KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2012    Studenti 3. ročníků průmyslových stavebních škol: hlaste se do Wienerberger soutěže, stále je čas

Studenti 3. ročníků průmyslových stavebních škol: hlaste se do Wienerberger soutěže, stále je čas

Publikováno: 30.4.2012
Rubrika: 2012

Studenti 3. ročníků středních průmyslových škol stavebních mohou stále posílat svoje přihlášky do soutěže „O nejlepší projekt“, kterou již tradičně organizuje společnost Wienerberger. S projektem rodinného domu mohou zaujmout nejen ve své škole, ale i v celostátním kole soutěže. V případě umístění na jednom z prvních třech míst mohou získat v obou kolech soutěže i zajímavou finanční odměnu.

Zatímco termín pro podávání přihlášek byl pro 4. ročníky již uzavřen, třeťáci se mohou hlásit až do 25. května 2012. Projekty rodinných domů, které budou nejlépe splňovat kritéria soutěže, budou finančně oceněny jak na školní úrovni, tak v celostátním kole, kde vítěze vybere odborná porota.

V 1. kole získají studenti umístění v dané škole na 1. místě 1.500 Kč, na 2. místě 1.000 Kč a na 3. místě 500 Kč, a to v obou kategoriích soutěže (třeťáci i čtvrťáci). Za každý projekt, který se v 1. kole umístí na prvních třech místech, získá odměnu ve výši 500 Kč rovněž pedagog, který studenta odborně vedl, a stejnou částku obdrží za každý umístěný projekt i příslušná škola.

V celostátním kole čeká na vítěze odměna v podobě 10 000 Kč za 1. místo, 5 000 Kč za 2. místo a 3 000 Kč za 3. místo. Škola, z níž ve 2. kole vzejdou autoři vítězných projektů, získá 3 000 Kč, za druhé místo obdrží 2 000 Kč a za 3. místo 1 000 Kč. Každá škola, jejíž student bude mezi prvními třemi v celostátním finále, navíc obdrží 30 vstupenek na mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH 2013 v Praze - Letňanech.

Na co se zaměřit při přípravě projektu
Projekty musí obsahovat půdorysy jednotlivých podlaží (přízemí, podkroví) a kladecí výkres stropu. Povinnou součástí je rovněž řez budovou, pohledy a detaily. Nepovinně mohou studenti do projektu zařadit vizualizaci navrženého objektu.

Projekty budou posuzovány na základě těchto kritérií: 1) technická úroveň zpracování dokumentace, 2) grafická úroveň zpracování dokumentace, 3) celkové prostorové a funkční řešení díla, 4) originalita stavebně-technického řešení. Podmínkou návrhu je začlenit v maximální možné míře výrobky POROTHERM, a to včetně typových detailů a konstrukčních řešení.

Práce mohou být zpracovány ručně nebo na počítači v měřítku 1:50 (detaily, studie apod. pak v měřítku, které bude odpovídat složitosti a rozsahu podrobností pro jasnou prezentaci práce). Práce musí být odevzdány ve formě výkresů na libovolném materiálu (papír, světlotisk, pauzovací papír) a poskládány do desek formátu A4.

V prvním kole mezi sebou soutěží studenti v rámci své školy. Jejich práce vyhodnotí zástupci společnosti Wienerberger spolu s pedagogy. Do druhého, celostátního kola postoupí pouze tři vítězné projekty v každé kategorii z jednotlivých škol.

Celkové vítěze soutěže vybere odborná porota složená ze zástupců společnosti Wienerberger a mediálních partnerů, kterými jsou tituly Materiály pro stavbu, Stavba a Stavebnictví a interiér. Hodnoticí porota, ve které zasedne mimo jiných též doc. Ing. František Kulhánek, CSc., pedagog Katedry konstrukcí pozemních staveb ČVUT Praha, vyhodnotí projekty, jež postoupily do 2. kola, v průběhu srpna.

Jak se přihlásit
Formulář přihlášky je k dispozici v sekretariátu soutěže – zájemci si ho mohou vyžádat na emailové adrese soutez_skoly@porotherm.cz, která slouží též k zasílání přihlášek. Veškeré informace a formulář jsou k dispozici rovněž na internetových stránkách www.porotherm.cz/soutez_skoly.

Přihlášky musí být označeny heslem „Soutěž o nejlepší projekt“ pro studenty SPŠS. K termínu 25. května musí studenti 3. ročníků odevzdat i přihlašované práce. Předají je osobě určené vedením školy, která převzetí písemně potvrdí.

Více informací o podmínkách soutěže naleznete na www.porotherm.cz/soutez_skoly.


 

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

VIDEO: Pasivní dům lze postavit už za čtyři dny, ukázal stavební veletrh (40x)
Zhruba šedesát tisíc návštěvníků zavítalo na konci dubna do Brna na tradiční stavební veletrhy. Kromě nových stavebních ...
Vliv vnitřního prostředí na chování oken – zneužívání normy ČSN 730540-2Vliv vnitřního prostředí na chování oken – zneužívání normy ČSN 730540-2 (23x)
Hysterie, která vypukla po vydání změny Z1 ČSN 730540-2 v dubnu 2012, byla malicherná v kontextu komplexní problematiky ...
V České republice otevřeli moderní vývojové a konstrukční centrum V České republice otevřeli moderní vývojové a konstrukční centrum (21x)
Pro 200 techniků je připraveno místo v novém vývojovém a konstrukčním centru, které otevřeli ve společnosti Huisman Kons...

NEJlépe hodnocené související články

AČSZ – Ústav strojírenské technologie na Fakultě strojní ČVUT v Praze se stal novým přidruženým členem asociaceAČSZ – Ústav strojírenské technologie na Fakultě strojní ČVUT v Praze se stal novým přidruženým členem asociace (5 b.)
Udržitelný rozvoj strojírenských technologií na Fakultě strojní ČVUT v Praze....
VIDEO: Pasivní dům lze postavit už za čtyři dny, ukázal stavební veletrh (5 b.)
Zhruba šedesát tisíc návštěvníků zavítalo na konci dubna do Brna na tradiční stavební veletrhy. Kromě nových stavebních ...
AZ Tower – Brněnská dominanta zdárně rosteAZ Tower – Brněnská dominanta zdárně roste (5 b.)
Území kolem ulic Heršpická a Pražákova, jižně od brněnského historického centra, zatím stále dominuje prosklená budova M...

NEJdiskutovanější související články

Výrobce modulových staveb Touax uspořádal svůj první golfový turnajVýrobce modulových staveb Touax uspořádal svůj první golfový turnaj (1x)
Výrobce modulových staveb Touax uspořádal v úterý 22. května první golfový turnaj pro své obchodní partnery. Na hřišti G...
LOPin.cz – nová příležitost pro prezentaci firem na oborové sociální sítiLOPin.cz – nová příležitost pro prezentaci firem na oborové sociální síti (1x)
Portál LOPin.cz je určen především stavebním a dodavatelským firmám, jako jsou sklenáři, fasádníci, výrobci profilů a rá...

Server Vodohospodářské stavby

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice