KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Zajímavosti    Strojírenský veletrh o klíčových tématech průmyslu

Strojírenský veletrh o klíčových tématech průmyslu

Publikováno: 13.9.2013
Rubrika: Zajímavosti

Od 7. do 11. října 2013 se na brněnském výstavišti uskuteční již 55. Mezinárodní strojírenský veletrh. Pořadatelé očekávají 1 500 vystavujících firem ze všech klíčových průmyslových oborů od výroby obráběcích strojů až po elektrotechniku a automatizaci.

OPĚT VYSOKÁ ZAHRANIČNÍ ÚČAST
Stejně jako v minulých letech, i letos se přibližně třetina vystavovatelů hlásí ze zahraničí, především pak z Německa, Slovenska, Turecka a Itálie. Turecko jako partnerská země ročníku bude zastoupeno přibližně padesáti firmami, což otevírá řadu příležitostí k navázání kontaktů na tomto dynamicky se rozvíjejícím trhu. Dále se do Brna vracejí firmy z Velké Británie a Španělska včetně obchodní komory a mezi nová teritoria patří také Dánsko. Vedle tradičně se účastnících zahraničních firem se představí také zcela noví vystavovatelé mj. z Polska, Německa, Rakouska, Itálie nebo Rumunska.

Řada zemí se opět prezentuje oficiálním stánkem. Zajímavostí bude expozice Udmurtské republiky z Ruska sdružující šest vystavovatelů. K zemím, které se prezentují oficiální expozicí, se po delší době opět připojila také Velká Británie. Její stánek připravuje Asociace strojírenského průmyslu a UK Trade & Investment. Tradiční kolektivní
expozice chystá německá spolková země Bavorsko a Spolkové ministerstvo vzdělávání a výzkumu, z dalších zemí pak Slovensko, Rusko, Čína, Francie, Švýcarsko a Rakousko.

V ČELE S LÍDRY OBORŮ
Jádrem a dominantou veletrhu zůstává obor obráběcí a tvářecí stroje, kde se představí všichni významní tradiční vystavovatelé. Brněnský veletrh je pro ně obchodním vrcholem roku nejen pro český trh. „Každá účast nám přináší nové obchodní kontakty a pomáhá nám udržovat spojení s těmi již získanými,“ říká Jaroslav Tyc, majitel společnosti Strojírna Tyc, která speciálně pro MSV 2013 nechává nový model stroje a návštěvníkům představí také nový systém automatické výměny hlav. Věrným účastníkem MSV je také firma Heidenhain, která na veletrhu oceňuje rostoucí zájem o obor třískového obrábění kovů ze strany odborných škol, ale i celé odborné veřejnosti. „MSV je svým rozsahem jediná výstava svého druhu v České republice. Její význam spočívá v možnosti setkat se jak s výrobci strojů, tak i s jejich uživateli, a vyslechnout názory a podněty pro další vylepšení a zkvalitnění našich produktu i služeb,“ uvedl Jan Štědrý. Obráběcím strojům je opět vyhrazen největší a nejmodernější pavilon P, kde návštěvníci najdou stánky firem jako TOS Varnsdorf, TOS Kuřim, Kovosvit MAS, Tajmac-ZPS, Itax Precision, DK machinery, Dayton Progress, Semaco, Mikron Moravia, Yamazaki Mazak, ŽĎAS a mnohých dalších.

Druhým největším oborem jsou materiály a komponenty pro strojírenství. Ani zde nebudou chybět lídři trhu jako ArcelorMittal, který v Brně vystavuje každý rok a loni jeho stánek přilákal bezmála tři tisíce návštěvníků. Z ocelářských firem se dále představí třeba Union ocel, Ferona, U.S. Steel Košice nebo Karla.

Číslem tři v počtu vystavovatelů bude obor elektronika, automatizace a měřicí technika s firmami jako Mitutoyo, Balluff, KUKA, National Instruments, ABB či Olympus Czech Group. Samozřejmě nechybí ani společnost Siemens, která se zúčastnila všech dosavadních ročníků MSV. „Již tradiční účast na vystavovatelské akci, jejíž význam přesahuje hranice České republiky, je pro nás vítanou příležitostí pro setkání se stávajícími i potenciálními zákazníky, kteří mají zájem o špičkové vybavení v oblasti řízení obráběcích strojů. Veletrh samotný a jeho doprovodné akce rovněž velmi silně rezonují v odborných, ale i obecných médiích, což nám umožňuje komunikovat aktivity společnosti Siemens a její nabídku pro průmyslovou výrobu nejen směrem k odborné, ale také širší laické veřejnosti,“ říká ředitel obchodního úseku Motion Control Jiří Karas. Součástí expozice Siemens bude mj. prezentace softwaru a služeb v oblasti řízení životního cyklu výrobků - Product Lifecycle Management. K vidění bude také oběžné kolo vodní turbíny či automatická převodovka DQ200, která se používá ve vozech značky Škoda, VW, Seat a Audi. „Obě tyto komponenty s vysokými nároky na přesnost výroby spojuje precizní zpracování na obráběcích strojích vybavených řídicím systémem Sinumerik z produkce společnosti Siemens,“ dodává Jiří Karas.

NAPJATĚ POČEKÁVANÉ TECHNOLOGICKÉ NOVINKY
Mezi vystavovateli například nechybí ani společnost ABB, která návštěvníkům předvede druhou generaci kompaktních robotických svařovacích buněk FlexArc – robotizované pracoviště pro sériovou výrobu s mnoha funkcemi. Zajímavým exponátem bude také multifunkční robot IRB 120 s hmotností pouhých 25 kg. Mezi jeho typické aplikaci patří obsluha strojů či manipulace s materiálem, ale na veletrhu se představí v podobě robotického výčepu FlexBeer.

„Inteligentní revolucí“ ve svařování slibuje předvést společnost Fronius. Na MSV připravuje prezentaci nové generace svařovacích zdrojů TPS/i, která je výsledkem několikaleté práce firemních vývojářů. Společnost Vítkovice Machinery Group svou prezentaci zaměří na dodávky pro strojírenskou metalurgii. O Zlatou medaili se letos bude ucházet s vakuovacím zařízením, které již funguje v Železárnách Hrádek u Rokycan.

Zajímavých novinek exponátů bude samozřejmě daleko více, informace o nich jsou k dispozici na www.bvv.cz/msv v sekci Vystavovatelé se představují.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Fotogalerie

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

ČVUT hostilo seminář Požárně bezpečnostní řešení stavby a návrhové normyČVUT hostilo seminář Požárně bezpečnostní řešení stavby a návrhové normy (403x)
Na dvě stovky posluchačů z řad odborníků na požární ochranu si našly 2. února 2012 cestu do Atelieru D na Stavební fakul...
Výpočet dynamických sil v základech masivního padostroje při drop-in testech velkých tělesVýpočet dynamických sil v základech masivního padostroje při drop-in testech velkých těles (87x)
V technické praxi, viz např. obr. 1 a 2, jsou často požadovány zkoušky součástí nebo strojních celků dynamickým rázem (&...
AČSZ – Křemík v oceli – důležitý prvek při žárovém zinkováníAČSZ – Křemík v oceli – důležitý prvek při žárovém zinkování (65x)
Žárové zinkovny v minulosti řešily a i dnes velice často řeší problém pozinkování materiálu z reaktivních ocelí, tzn. oc...

NEJlépe hodnocené související články

„Největší systémový nedostatek vidím v neošetřeném problému tzv. geotechnického rizika, které je součástí počátku stavebního záměru,“„Největší systémový nedostatek vidím v neošetřeném problému tzv. geotechnického rizika, které je součástí počátku stavebního záměru,“ (5 b.)
uvedl v rozhovoru pro časopis KONSTRUKCE Ing. Jindřich Řičica, předseda Asociace dodavatelů speciálního zakládání staveb...
Co jste hasiči, co jste dělali, že jste si takovou krásnou hasičárnu zasloužili?Co jste hasiči, co jste dělali, že jste si takovou krásnou hasičárnu zasloužili? (5 b.)
Autoři v článku popisují architektonické, konstrukční a materiálové řešení nové hasičárny v Krásné Studánce. Ta neslouží...
V mnoha směrech rekordní Bauma 2019V mnoha směrech rekordní Bauma 2019 (5 b.)
Po třech letech a tour v Indii a Číně se veletrh Bauma vrátil na výstaviště v bavorské metropoli – do Mnichova. Největší...

NEJdiskutovanější související články

Dřevostavby a cenové ukazatele nosných obvodových zdíDřevostavby a cenové ukazatele nosných obvodových zdí (9x)
Koncept „dřevostavba“ není zatím přesně definován. Tímto pojmem budeme rozumět stavební dílo, pro jehož nosnou konstrukc...
Analýza efektivity vytváření a využití antikorozních systémů na bázi materiálů obsahujících zinekAnalýza efektivity vytváření a využití antikorozních systémů na bázi materiálů obsahujících zinek (5x)
Zinkové povlaky tvoří nejefektivnější antikorozní ochranu ocelových výrobků. V práci je představena analýza nákladů...
AERO-THERM – kosmická technologie mezi izolacemiAERO-THERM – kosmická technologie mezi izolacemi (3x)
AERO-THERM znamená revoluci v izolaci a zateplování budov a objektů. AERO-THERM je nanotechnologie, která je schopna dík...

Server Vodohospodářské stavby

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice