KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2012    Společnost Tata Steel investuje 12 miliónů eur do francouzské ocelárny, aby mohla vyrábět delší a kvalitní kolejnice

Společnost Tata Steel investuje 12 miliónů eur do francouzské ocelárny, aby mohla vyrábět delší a kvalitní kolejnice

Publikováno: 9.8.2012
Rubrika: 2012

Společnost Tata Steel včera oznámila, že investuje více než 12 miliónů euro do nové technologické linky, která jí umožní v její francouzské ocelárně vyrábět delší kolejnice s velkou odolností proti zatížení.

Nová technologická linka umožní společnosti Tata Steel v jejím závodě Hayange v regionu Lotrinsko na severovýchodě Francie tepelně upravovat kolejnice o délce až 108 m. Tepelně upravené kolejnice mají trojnásobnou životnost ve srovnání se běžnými, vystavenými velkému namáhání: frekventované dopravě, vysokým zátěžím na nápravu a v obloucích s malým poloměrem.

Gérard Glas, vedoucí oddělení výroby kolejnic společnosti Tata Steel, řekl: „Tato investice posílí naši schopnost vyrábět sortiment vysoce kvalitních kolejnic určených pro nejrůznější podmínky ve všech koutech světa.

Investice do nové linky na tepelnou úpravu kolejnic nám otevře nové příležitosti na evropském trhu. Budeme schopni uspokojit požadavky zákazníků z Německa, Švýcarska, Belgie, Nizozemí, Lucemburska a Skandinávie, kteří požadují delší tepelně upravené kolejnice, aby snížili náklady na životní cyklus trati.

Také nám to umožní pokračovat v podpoře existujících trhů, jako např. v Brazílii, Gabonu, Mauretánii a Jihoafrické republice, kde musí kolejnice odolávat velkým zatížením na nápravu, stejně jako metra v Hongkongu, Indii a Singapuru, kde jsou tepelně upravené kolejnice nutné vzhledem k náročným dopravním podmínkám."

Nová linka bude doplňkem existující linky na tepelnou úpravu kolejnic, která je schopná zpracovávat kolejnice do délky 36 m. Nová linka, jejíž dokončení se očekává na podzim 2013, zdvojnásobí roční kapacitu výroby kolejnic z 55 na 120 tisíc tun. Probíhající výstavba neovlivní dosavadní výrobu kolejnic.

Linka na tepelnou úpravu kolejnic ve společnosti Tata Steel pracuje unikátní patentovanou metodou, která zajišťuje kolejnicím výjimečnou odolnost proti zatížení. Kolejnice se pohybují indukční pecí, kde se ocel elektromagnetickým polem ohřívá na 950 °C. Potom se rychle ochlazuje stlačný vzduchem.

Výsledkem je malé zbytkové napětí, díky němuž jsou takto zpracované kolejnice méně náchylné k lomu ve srovnání s kolejnicemi tepelně zpracovanými jinými metodami s in-line ohřevem.

Paul Hodgson, ředitel závodu v Hayange, řekl: „Nová linka nám pomůže vyrábět více vysoce kvalitních kolejnic, požadovaných našimi zákazníky. Naše metoda tepelného zpracování je odzkoušená a osvědčená, avšak my jsme pokračovali v jejím vylepšování, takže nová linka bude energeticky efektivnější a dovolí nám dodávat našim zákazníkům kolejnice s přesně takovými vlastnostmi, jaké požadují.

Tata Steel investuje do závodu Hayange během tří let celkem téměř 50 miliónů eur a pomůže tak i v budoucnu zajistit práci pro 400 zdejších zaměstnanců. Očekáváme, že nejnovější investice ve výši 12 miliónů eur posílí také místní ekonomiku tím, že poskytne práci stavebním a inženýrským firmám. Očekáváme, že projektu výstavby nové linky se bude účastnit až 150 dodavatelů.“

Nejnovější investice následuje po předchozí investici 35 miliónů eur do modernizace ocelárny Hayange, která byla dokončena v září 2011 a díky níž může závod vyrábět kolejnice o délce až 108 m.

Minulý rok získala společnost Tata Steel objednávku na dodávku kolejnic pro novou 302 km dlouhou vysokorychlostní trať mezi francouzskými městy Tours a Bourdeaux. A v roce 2009 podepsala francouzská železniční společnost SNCF s firmou Tata Steel smlouvu o objemu 350 miliónů eur na nákup kolejnic v následujícím šestiletém období.

Společnost Tata Steel dodávala ze svého závodu Hayange kolejnice také pro trať, kde vysokorychlostní souprava TGV pokořila v roce 2007 světový rekord: na trati mezi Paříží a Štrasburkem dosáhla rychlosti 574,8 km/h.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

VIDEO: Pasivní dům lze postavit už za čtyři dny, ukázal stavební veletrh (40x)
Zhruba šedesát tisíc návštěvníků zavítalo na konci dubna do Brna na tradiční stavební veletrhy. Kromě nových stavebních ...
Vliv vnitřního prostředí na chování oken – zneužívání normy ČSN 730540-2Vliv vnitřního prostředí na chování oken – zneužívání normy ČSN 730540-2 (23x)
Hysterie, která vypukla po vydání změny Z1 ČSN 730540-2 v dubnu 2012, byla malicherná v kontextu komplexní problematiky ...
V České republice otevřeli moderní vývojové a konstrukční centrum V České republice otevřeli moderní vývojové a konstrukční centrum (21x)
Pro 200 techniků je připraveno místo v novém vývojovém a konstrukčním centru, které otevřeli ve společnosti Huisman Kons...

NEJlépe hodnocené související články

AČSZ – Ústav strojírenské technologie na Fakultě strojní ČVUT v Praze se stal novým přidruženým členem asociaceAČSZ – Ústav strojírenské technologie na Fakultě strojní ČVUT v Praze se stal novým přidruženým členem asociace (5 b.)
Udržitelný rozvoj strojírenských technologií na Fakultě strojní ČVUT v Praze....
VIDEO: Pasivní dům lze postavit už za čtyři dny, ukázal stavební veletrh (5 b.)
Zhruba šedesát tisíc návštěvníků zavítalo na konci dubna do Brna na tradiční stavební veletrhy. Kromě nových stavebních ...
AZ Tower – Brněnská dominanta zdárně rosteAZ Tower – Brněnská dominanta zdárně roste (5 b.)
Území kolem ulic Heršpická a Pražákova, jižně od brněnského historického centra, zatím stále dominuje prosklená budova M...

NEJdiskutovanější související články

Výrobce modulových staveb Touax uspořádal svůj první golfový turnajVýrobce modulových staveb Touax uspořádal svůj první golfový turnaj (1x)
Výrobce modulových staveb Touax uspořádal v úterý 22. května první golfový turnaj pro své obchodní partnery. Na hřišti G...
LOPin.cz – nová příležitost pro prezentaci firem na oborové sociální sítiLOPin.cz – nová příležitost pro prezentaci firem na oborové sociální síti (1x)
Portál LOPin.cz je určen především stavebním a dodavatelským firmám, jako jsou sklenáři, fasádníci, výrobci profilů a rá...

Server Vodohospodářské stavby

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice