KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Zajímavosti    OBERMEYER HELIKA řídí projekt přestavby sítě čerpacích stanic MOL

OBERMEYER HELIKA řídí projekt přestavby sítě čerpacích stanic MOL

Publikováno: 10.8.2018
Rubrika: Zajímavosti

Architektonická, projekční a stavebně-poradenská kancelář OBERMEYER HELIKA zajišťuje projektové řízení pro rekonstrukci sítě čerpacích stanic společnosti MOL Česká republika. Realizované činnosti zahrnují rebranding jednotlivých čerpacích stanic, kompletní rekonstrukci stávajících technologií, modernizaci kiosků na koncept Fresh  corner, instalaci zařízení pro LPG a pro nové prémiové produkty či výstavbu mycích linek.

Cílem projektu je přestavba a rebranding více než 100 čerpacích stanic MOL z celkového počtu 311, jež firma vlastní. Jedná se o bývalé provozovny značek Agip, LukOil, PapOil a Slovnaft, které postupně získávají jednotný firemní design v barvách společnosti MOL.  „Pro náš tým projektových manažerů je tento projekt velmi zajímavou výzvou. Každá čerpací stanice má jiné dispozice, každá má svoji unikátní lokaci a každá tak vyžaduje individuální přístup, od plánování přes realizaci až po finální kontrolu a uzavření projektu,“ vysvětluje Jiří Fousek, generální ředitel společnosti OBERMEYER HELIKA.

Čerpací stanice musí vzhledem k vysoké míře hořlavosti produktu, který nabízí, splňovat přísné bezpečnostní předpisy. Proto je i při přestavbě takovýchto objektů nutné počítat se specifickými požadavky na bezpečnost instalovaných zařízení a technologií. „Součástí prací na projektu je i rekonstrukce stávajících technologií na čerpacích stanicích. Jejich úprava probíhá v souladu s vysokými nároky health and safety managementu, tedy managementu bezpečnosti a ochrany zdraví,“ upřesňuje Jiří Fousek a dodává: „Tato skutečnost je nejen výzvou, ale především skvělou příležitostí pro náš tým získat zkušenost v takto specifické oblasti.“

Ukončení projektu přestavby všech čerpacích stanic MOL v České republice je plánováno na rok 2019, případně 2020.

Více na www.obermeyer.cz a www.opb.de.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


Fotogalerie
Čerpací stanice MOL

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

ČVUT hostilo seminář Požárně bezpečnostní řešení stavby a návrhové normyČVUT hostilo seminář Požárně bezpečnostní řešení stavby a návrhové normy (243x)
Na dvě stovky posluchačů z řad odborníků na požární ochranu si našly 2. února 2012 cestu do Atelieru D na Stavební fakul...
Proč havarovala střecha zimního stadionu v Mariánských Lázních?Proč havarovala střecha zimního stadionu v Mariánských Lázních? (89x)
Říká se, že z chyb se člověk učí. Tento druh výuky je o to složitější, když v rámci chyby nebo selhání umírají lidé. V n...
Odmašťování v kyselé odmašťovací lázni a netoxické inhibitory moření (62x)
Technologie zakázkového žárového zinkování používá k čištění povrchu železných kovů odmašťování a moření. Již delší dobu...

NEJlépe hodnocené související články

„Největší systémový nedostatek vidím v neošetřeném problému tzv. geotechnického rizika, které je součástí počátku stavebního záměru,“„Největší systémový nedostatek vidím v neošetřeném problému tzv. geotechnického rizika, které je součástí počátku stavebního záměru,“ (5 b.)
uvedl v rozhovoru pro časopis KONSTRUKCE Ing. Jindřich Řičica, předseda Asociace dodavatelů speciálního zakládání staveb...
Co jste hasiči, co jste dělali, že jste si takovou krásnou hasičárnu zasloužili?Co jste hasiči, co jste dělali, že jste si takovou krásnou hasičárnu zasloužili? (5 b.)
Autoři v článku popisují architektonické, konstrukční a materiálové řešení nové hasičárny v Krásné Studánce. Ta neslouží...
V mnoha směrech rekordní Bauma 2019V mnoha směrech rekordní Bauma 2019 (5 b.)
Po třech letech a tour v Indii a Číně se veletrh Bauma vrátil na výstaviště v bavorské metropoli – do Mnichova. Největší...

NEJdiskutovanější související články

Dřevostavby a cenové ukazatele nosných obvodových zdíDřevostavby a cenové ukazatele nosných obvodových zdí (9x)
Koncept „dřevostavba“ není zatím přesně definován. Tímto pojmem budeme rozumět stavební dílo, pro jehož nosnou konstrukc...
Analýza efektivity vytváření a využití antikorozních systémů na bázi materiálů obsahujících zinekAnalýza efektivity vytváření a využití antikorozních systémů na bázi materiálů obsahujících zinek (5x)
Zinkové povlaky tvoří nejefektivnější antikorozní ochranu ocelových výrobků. V práci je představena analýza nákladů...
AERO-THERM – kosmická technologie mezi izolacemiAERO-THERM – kosmická technologie mezi izolacemi (3x)
AERO-THERM znamená revoluci v izolaci a zateplování budov a objektů. AERO-THERM je nanotechnologie, která je schopna dík...

Server Vodohospodářské stavby

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice