KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2017    Konference Defekty Budov 2017

Konference Defekty Budov 2017

Publikováno: 13.11.2017
Rubrika: 2017

Letos již podeváté se 23.-24. listopadu sejde v Českých Budějovicích vědecká a odborná veřejnost na mezinárodní odborné konferenci Defekty budov.  Konference je pořádána Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích – Katedra stavebnictví, ve spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků (ČKAIT).

Konference navazuje na tradici prvních ročníků, kdy byla dvoudenní. První ročník v roce 2009 se konal při příležitosti udělení akreditace VŠTE pro bakalářské studium oboru Konstrukce staveb se zaměřením na izolace a rekonstrukce. Svými vystoupeními konferenci obohatili např. prof. Ing. Jozef Oláh, Ph.D., doc. Ing. Antonín Fajkoš, CSs. a doc. Ing. František Kulhánek, CSc. Následující ročník v roce 2010 se nesl v duchu tématu Střechy, hydroizolace, prevence, tvorba norem a za cíl si kladl upozornit na rizikové materiály, konstrukce a technologie užívané v oblasti hydroizolací i střech, ukázat nejčastější příčiny defektů a shrnout zkušenosti z jejich oprav. Odbornou veřejnost mohly zajímat informace o přenosu získaných zkušeností do novelizované ČSN  731901 Střechy a tehdy připravované ČSN řady Hydroizolace. Novinkou třetího ročníku v roce 2011 bylo zvolení nového místa setkání. Místem setkání se stal Areál VŠTE na Okružní ulici. Na konferenci se sešly legendy hydroizolací v České republice – vedle doc. Kutnara, Ing. Záviš Bozděch a Bedřich Centner.  Z dalších ročníků stojí za zmínku pátý ročník v roce 2013, kdy byla konference zaměřena na problematiku spojenou se zateplováním budov v souvislosti s plněním Směrnice EP a rady 2010/31/EU o energetické náročnosti budov (EPBD). Za přelomový ročník konference je možné považovat osmý ročník v roce 2016, kdy byly vybrané příspěvky zveřejněny v mezinárodních databázích SCOPUS a WoS.

Program konference je rozdělen do 3 bloků. Konference se koná v areálu VŠTE na Okružní ulici a je zaměřená na BIM (Building Information Management) ve stavebnictví, diagnostiku a analýzu poruch a defektů budov.

Odborným garantem konference je prof. Ing. Ingrid Juhásová Šenitková, CSc.  Hlavním mediálním partnerem konference se stal časopis Střechy-Fasády-Izolace. Dalšími mediálními partnery jsou časopis Materiály pro stavbu a internetové portály Konstrukce, iMaterialy.cz a izolace.cz.

Hlavní témata:

  • BIM ve stavebnictví.
  • Analýza stavebních konstrukcí.
  • Analýza stavebních konstrukcí.

Vlastní členění přednesených příspěvků je rozděleno do dvou skupin. První prezentuje vědecké příspěvky zaměřené dle hlavních témat konference.  Ve třech vědeckých sekcích budou prezentovat své příspěvky špičkoví zahraniční odborníci.  Druhou skupinu tvoří příspěvky odborníků z praxe, které jsou níže představeny podrobněji.

Prevencí nejčastějších vad ETICS se bude zabývat Ing. Petr Lorenz ze společnosti BAUMIT, spol. s r.o.

Současné problémy při užití "zvukově izolačního" zdiva z cihelných bloků a možné nové řešení pro zvukově izolační zděné stěny nám představí Ing. Pavel Heinrich ze HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. Výplněmi otvorů, konkrétně výskytem vody ve funkční spáře oken pohovoří Ing. Jan Klečka ze  společnosti Metrostav a.s. Ochranu osob proti pádu z výšky při údržbě stávajících budov přiblíží Ing. Eduarda Shilhart, CSc. ze společnosti TOPWET s.r.o. Požár montovaného rodinného domu vybaveného systémem teplovzdušného vytápění nám přiblíží p. Josef Smolík z HZS JčK.  Na nejčastější příčiny trhlin ve zdivu se ve svém příspěvku zaměří Ing. Zuzana Hejlová ze společnosti HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. Změny statického schématu během stavby se zaměřením na nebezpečné situace při realizaci rohových oken bez sloupku je obsahem přednášky Ing. Ivo Petráška ze společnosti Wienerberger cihlářský průmysl. Problematikou legislativy BIM v České republice se bude zabývat    Ing. Tomáš Minka ze společnosti Bim.Point a o zkušenosti z praxe se ve svém příspěvku podělí Ing. Čmelík ze společnosti di5 architekti inženýři s.r.o.

Konference je určena široké vědecké a odborné veřejnosti. Jednacím jazykem konference je čeština, slovenština a angličtina. Ke konferenci bude vydáno CD obsahující přednesené příspěvky.

Bližší informace ke konferenci lze průběžně sledovat na stránkách školy http://defektybudov.vstecb.cz/. Zájemci o účast na konferenci se mohou přihlásit přes e-mail defektybudov@email.cz do 15.11.2017. 

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


Fotogalerie
DEFEKTY BUDOV 2017Fotografie školy

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Hardox® 500 Tuf - nová generace otěruvzdorného plechu Hardox® pro sklápěcí korby, drapáky a kontejneryHardox® 500 Tuf - nová generace otěruvzdorného plechu Hardox® pro sklápěcí korby, drapáky a kontejnery (26x)
Nová ocel Hardox® 500 Tuf přináší výjimečnou sílu, tvrdost a houževnatost v jediném produktu, který na trhu prakticky ne...
AČSZ – Nový přidružený člen AČSZAČSZ – Nový přidružený člen AČSZ (25x)
Jedním z oborů, v němž je Bochemie dlouhodobě úspěšná ve světovém měřítku, je povrchová úprava kovů. Stěžejním produktem...
Aspira Business Centre – nová „zelená“ kancelářská budova v Praze 5Aspira Business Centre – nová „zelená“ kancelářská budova v Praze 5 (22x)
Od dubna 2016 vyrůstala v pražských Nových Butovicích administrativní budova společnosti Livesport. Aspira Business Cent...

NEJlépe hodnocené související články

Aspira Business Centre – nová „zelená“ kancelářská budova v Praze 5Aspira Business Centre – nová „zelená“ kancelářská budova v Praze 5 (5 b.)
Od dubna 2016 vyrůstala v pražských Nových Butovicích administrativní budova společnosti Livesport. Aspira Business Cent...
Veleň bude mít novou školu. Postaví ji společnost HSF SystemVeleň bude mít novou školu. Postaví ji společnost HSF System (5 b.)
Stavební společnost HSF System staví novou budovu základní školy v obci Veleň ve Středočeském kraji. Výstavba proběhne v...
V ArcelorMittal Ostrava úspěšně dokončili opravu vysoké pece za 320 milionůV ArcelorMittal Ostrava úspěšně dokončili opravu vysoké pece za 320 milionů (5 b.)
Jedna ze dvou provozovaných vysokých pecí v huti ArcelorMittal Ostrava prošla náročnou opravou. Ta trvala 45 dní a stála...

NEJdiskutovanější související články

Lindab Safety: aby vaše střecha byla i v zimě bezpečnáLindab Safety: aby vaše střecha byla i v zimě bezpečná (1x)
Střechu obvykle vnímáme jako funkční objekt, který nám slouží a není třeba mu věnovat příliš pozornosti. To se ale může ...

Server Vodohospodářské stavby

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice