KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Zajímavosti    KOIVU Zličín: Vzdušné a komorní bydlení na okraji Prahy

KOIVU Zličín: Vzdušné a komorní bydlení na okraji Prahy

Publikováno: 16.7.2018
Rubrika: Zajímavosti

Obytný soubor KOIVU Zličín vyniká decentní architekturou a je příslibem příjemného bydlení na okraji Prahy. Revitalizovaný bývalý sklad a průmyslový areál je typický vzdušností, kterou zajišťují jak odstupy mezi domy, tak i velikost bytů. Domy netradičně využívají dešťovou vodu. Projekt se uchází o titul STAVBA ROKU 2018.

Nová bytová výstavba vznikla v bývalém areálu podniku Vodní Zdroje Praha. Domy jsou umístěné v zastavěné části starého Zličína. Projekt respektuje urbanisticko-architektonický ráz prostředí a zároveň odpovídá požadavkům na pohodlné moderní bydlení a zachování zdravého životního prostředí. Nový areál bytových domů představuje bydlení v klidné lokalitě, které navazuje na stávající rezidenční výstavbu.

Elegantní a příjemné bydlení

 Za projektem stojí společnost YIT Stavo s.r.o., která zvolila jednoduchou elegantní architekturu s příjemným výrazem i funkčností stavby. Jednotlivé domy jsou materiálově a hmotově členěny a mají výrazné barevné prvky u vstupů.

Celkem v projektu vzniklo 11 nízkoenergetických bytových domů umístěných v areálu o ploše 27 tisíc metrů čtverečních. V domech je 161 bytů o dispozici od 1+kk do 5+kk. Byty v přízemí mají vlastní předzahrádky o rozloze kolem 200 metrů čtverečních.

Velikost a umístění domů vytváří komorní charakter a nabízí dostatek soukromí. Okolní zeleň, nově vybudované dětské hřiště v areálu a dva nedaleké rybníky jen podtrhují příjemný charakter lokality.

Hospodaření s dešťovou vodou

KOIVU Zličín usiluje o titul STAVBA ROKU 2018 také díky netypickému řešení likvidace dešťových vod, které vychází vstříc moderním trendům respektujícím přírodu. Srážkové vody dopadající na střechy domů jsou okapovým a drenážním systémem svedeny do zásobních nádrží, z nichž je možné později vodu přečerpávat a využívat například k zalévání.

Povrchové retence v projektu jsou osázené zelení a udržované, takže nijak neeliminují využití zelených ploch. Naopak podtrhují různorodost prostranství.

KOIVU Zličín soutěží o titul STAVBA ROKU 2018. Hlasovat pro něho můžete během září na webu www.stavbaroku.cz. Tato prestižní soutěž oceňuje kvalitní stavební řešení, architektonickou nápaditost a řemeslnost.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


Fotogalerie
KOIVU Zličín: Vzdušné a komorní bydlení na okraji PrahyKOIVU Zličín: Vzdušné a komorní bydlení na okraji Prahy

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

ČVUT hostilo seminář Požárně bezpečnostní řešení stavby a návrhové normyČVUT hostilo seminář Požárně bezpečnostní řešení stavby a návrhové normy (317x)
Na dvě stovky posluchačů z řad odborníků na požární ochranu si našly 2. února 2012 cestu do Atelieru D na Stavební fakul...
Výpočet dynamických sil v základech masivního padostroje při drop-in testech velkých tělesVýpočet dynamických sil v základech masivního padostroje při drop-in testech velkých těles (93x)
V technické praxi, viz např. obr. 1 a 2, jsou často požadovány zkoušky součástí nebo strojních celků dynamickým rázem (&...
AČSZ – Křemík v oceli – důležitý prvek při žárovém zinkováníAČSZ – Křemík v oceli – důležitý prvek při žárovém zinkování (66x)
Žárové zinkovny v minulosti řešily a i dnes velice často řeší problém pozinkování materiálu z reaktivních ocelí, tzn. oc...

NEJlépe hodnocené související články

„Největší systémový nedostatek vidím v neošetřeném problému tzv. geotechnického rizika, které je součástí počátku stavebního záměru,“„Největší systémový nedostatek vidím v neošetřeném problému tzv. geotechnického rizika, které je součástí počátku stavebního záměru,“ (5 b.)
uvedl v rozhovoru pro časopis KONSTRUKCE Ing. Jindřich Řičica, předseda Asociace dodavatelů speciálního zakládání staveb...
Co jste hasiči, co jste dělali, že jste si takovou krásnou hasičárnu zasloužili?Co jste hasiči, co jste dělali, že jste si takovou krásnou hasičárnu zasloužili? (5 b.)
Autoři v článku popisují architektonické, konstrukční a materiálové řešení nové hasičárny v Krásné Studánce. Ta neslouží...
V mnoha směrech rekordní Bauma 2019V mnoha směrech rekordní Bauma 2019 (5 b.)
Po třech letech a tour v Indii a Číně se veletrh Bauma vrátil na výstaviště v bavorské metropoli – do Mnichova. Největší...

NEJdiskutovanější související články

Dřevostavby a cenové ukazatele nosných obvodových zdíDřevostavby a cenové ukazatele nosných obvodových zdí (9x)
Koncept „dřevostavba“ není zatím přesně definován. Tímto pojmem budeme rozumět stavební dílo, pro jehož nosnou konstrukc...
Analýza efektivity vytváření a využití antikorozních systémů na bázi materiálů obsahujících zinekAnalýza efektivity vytváření a využití antikorozních systémů na bázi materiálů obsahujících zinek (5x)
Zinkové povlaky tvoří nejefektivnější antikorozní ochranu ocelových výrobků. V práci je představena analýza nákladů...
AERO-THERM – kosmická technologie mezi izolacemiAERO-THERM – kosmická technologie mezi izolacemi (3x)
AERO-THERM znamená revoluci v izolaci a zateplování budov a objektů. AERO-THERM je nanotechnologie, která je schopna dík...

Server Vodohospodářské stavby

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice