KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2015    Fórum nerezářů 2015

Fórum nerezářů 2015

Publikováno: 9.12.2015
Rubrika: 2015

Redakce časopisu Focus Nerez připravila v termínu od 3. do 4. listopadu v ostravském Hotelu Imperial druhý ročník konference pro zpracovatele, uživatele a obchodníky s korozivzdornou ocelí – Fórum nerezářů 2015. Konference se zabývala specifickými problémy volby a zpracování tohoto výjimečného a stále častěji používaného materiálu.

Pozitivní ohlasy účastníků první konference o korozivzdorných ocelích, která proběhla v loňském roce v Ostravě, podpořily rozhodnutí organizátorů uspořádat, opět po roce, druhý ročník této akce. V loňském roce se konference zúčastnilo přes devadesát účastníků, kteří si vyslechli jedenáct odborných přednášek. Letošní účast opět atakovala hranici devadesáti posluchačů, kterým bylo předneseno celkem dvanáct přednášek.

Letošním konference byla koncipována jako dvoudenní. První den, úterý 3. listopadu, byl věnován především přednáškovému programu. Téma koroze korozivzdorných ocelí rozebrak podrobně Pavel Novák z VŠCHT v Praze a příčiny korozního napadení korozivzdorných ocelí v praxi představila Kateřina Kreislová z SVÚOM Praha. Pavel Váňa ze společnosti EKOMOR spol. s r. o. osvětlil proces regenerace směsné kyseliny z moření vysocelegovaných ocelí a kritéria volby vysocelegovaných ocelí přiblížil Jaroslav Bystrianský z VŠCHT v Praze. Se zaujetím sledovali posluchači také přednášku dlouholetého praktika v oblasti povrchových úprav korozivzdorných ocelí Františka Kalného z firmy FK system-povrchové úpravy, s. r. o.

Letošního ročníku Fóra nerezářů se opět zúčastnili také zahraniční účastníci a přednášející. Akin Fajimi a Dennis Megson z firmy Neo Nickel z Velké Británie prezentovali problematiku výběru korozivzdorných slitin pro použití v různém korozním prostředí.

Dodací podmínky pro korozivzdorné oceli prezentoval Pavel Šohaj z TÜV NORD Czech, s. r. o. a problematiku ražení a vysekávání nerezových plechů představil Luboš Váňa ze společnosti INOXCORE s. r. o.

Nechyběly ani důležité informace věnující se problematice svařování korozivzdorných ocelí. Využití energie laserového záření ke svařování ocelí představila Hana Chmelíčková z Univerzity Palackého v Olomouci a Praktické zkušenosti s navařováním páskovými elektrodami pod tavidlem prezentoval Martin Kuběnka ze společnosti ESAB VAMBERK s. r. o.

Novou a nekonvenční technologii výroby výrobků z korozivzdorných ocelí formou 3D tisku přednesli Marek Česal a Petr Zikmund z týmu Metal 3D, jejichž pracoviště je součástí Centra Aplikovaného Výzkumu Dobříš.

Po ukončení odpoledního bloku přednášek následoval doprovodný program konference v podobě návštěvy známé Dolní oblasti Vítkovice s prohlídkou nově zrekonstruované Vysoké pece s kavárnou Bolt Tower a také večerní posezení v oblíbené Staré kuželně.

Druhý den Fóra nerezářů, ve středu 4. listopadu, absolvovali účastníci konference exkurzi do výrobních provozů společnosti ArcelorMittal Ostrava, a. s., kde měli možnost vybrat si prohlídku kontilití a válcovny pásů nebo prohlídku rourovny.

Příští rok zvou organizátoři své posluchače na Vysočinu.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Fotogalerie

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

„V oblasti stavebnictví prochází Česká republika velkou změnou,“ (21x)
uvedl v rozhovoru pro časopis KONSTRUKCE Ing. Robert Suchánek, předseda představenstva IMOS Brno, a. s....
Špičkové nemocniční pracoviště pod heliportem ve Frýdku-MístkuŠpičkové nemocniční pracoviště pod heliportem ve Frýdku-Místku (18x)
Na začátku srpna předala společnost HOCHTIEF CZ investorovi Moravskoslezskému kraji pavilon chirurgických oborů v nemocn...
Heliport HEMS 1 Fakultní nemocnice BrnoHeliport HEMS 1 Fakultní nemocnice Brno (17x)
Projekt řeší problematiku hlavního heliportu Vrtulníkové letecké záchranné služby (HEMS 1) pro FN Brno, a to především v...

NEJlépe hodnocené související články

Nový pětisettunový mostový jeřáb v ArcelorMittal Ostrava přesouvá pánve s tekutou ocelí o hmotnosti 330 tunNový pětisettunový mostový jeřáb v ArcelorMittal Ostrava přesouvá pánve s tekutou ocelí o hmotnosti 330 tun (5 b.)
V ocelárně huti ArcelorMittal Ostrava byl uveden do ostrého provozu nový mostový jeřáb. Kolos o hmotnosti 500 tun, šířce...
Česká rodinná firma RWT expanduje na japonský trh, sází na pokročilé strojírenské technologieČeská rodinná firma RWT expanduje na japonský trh, sází na pokročilé strojírenské technologie (5 b.)
Česká rodinná firma RWT, přední evropský výrobce brousících strojů, rozšiřuje své exportní destinace a expanduje na vyso...
Regus otevírá páté business centrum v Praze, celkově sedmé v ČRRegus otevírá páté business centrum v Praze, celkově sedmé v ČR (5 b.)
Společnost Regus, největší globální poskytovatel flexibilních pracovišť, dnes oznámila otevření nového business centra P...

NEJdiskutovanější související články

Právě dokončovaná administrativní budova CRYSTAL směřuje k ocenění BREEAM ExcellentPrávě dokončovaná administrativní budova CRYSTAL směřuje k ocenění BREEAM Excellent (2x)
Certifikace BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) se pro nově stavěné kancelářské bud...
Pronájem průmyslových prostor a logistických center bude dražší (1x)
Jak potvrdilo 75 % ředitelů developerských společností,  firmy využívající  v Česku logistická a průmyslová centra potře...
Lindab dodá systém tlumičů hluku pro budoucí největší výletní loď na světěLindab dodá systém tlumičů hluku pro budoucí největší výletní loď na světě (1x)
Lindab, přední světový výrobce vzduchotechniky a systémů chlazení a vytápění, byl lodní společností Royal Caribbean Crui...