KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2012    Bagr jede do školy! Phoenix-Zeppelin předal minirýpadlo SPŠSS v Táboře

Bagr jede do školy! Phoenix-Zeppelin předal minirýpadlo SPŠSS v Táboře

Publikováno: 14.2.2012
Rubrika: 2012

Málokterá z českých středních škol se může pochlubit vlastním minirýpadlem, které by používala k názorné výuce. Střední průmyslová škola strojní a stavební v Táboře převzala minirýpadlo Caterpillar 301.5. Tento stroj bude sloužit k výuce praxe studentů prvních až čtvrtých ročníků učebních oborů Strojník, Strojní mechanik a studijního oboru Stavební mechanizace. Phoenix-Zeppelin také věnoval sponzorský dar ve výši 30 000 korun na rozvoj vzdělávání budoucích strojníků a mechaniků.

„Stavebnictví pociťuje kritický nedostatek kvalifikovaných strojníků a mechaniků, proto je třeba investovat do jejich rozvoje a vzdělání,“ řekl Petr Rožníček, vedoucí pražské pobočky servisu Phoenix-Zeppelin. Doby, kdy se strojníkem či mechanikem mohl stát skoro každý, jsou dávno pryč. V dnešní době je potřeba technická i jazyková připravenost a odborná kvalifikace k výkonu tohoto povolání. Ačkoli se situace pozvolna zlepšuje, důraz kladený na rozvoj nové generace strojníků a mechaniků stále nedostačuje standardům v Rakousku nebo Německu. „S tímto stavem je třeba něco dělat a naše společnost ráda pomůže, kde je třeba,“ dodal Petr Rožníček.

Phoenix-Zeppelin proto věnoval sponzorský dar v hodnotě 30 000 korun k financování nákupu učebních pomůcek, strojů a příslušenství pro výuku odborných a praktických předmětů pro studenty prvního až čtvrtého ročníku oboru Stavební mechanizace.

Studenti získají používáním minirýpadla zkušenosti, které budou moci využít při používání mnohem větších strojů. „Velmi oceňujeme přínos firmy Phoenix-Zeppelin naší škole. Rýpadlo bude sloužit jako cenná pomůcka, na které se studenti naučí správné údržbě a ovládání. Sponzorský dar využijeme k dalšímu rozvoji školy,“ řekl Marcel Gause, ředitel Střední průmyslové školy strojní a stavební v Táboře.

Střední průmyslová škola stavební a strojní je první vzdělávací institucí, která získala od Phoenix-Zeppelin tréninkový stroj. Neméně důležitým přínosem je, že Phoenix-Zeppelin dodal Cat 301.5 za zvýhodněnou cenu. „Bereme to jako závazek do budoucna a s pomocí tohoto stroje se budeme snažit vychovat kvalitní strojníky a mechaniky. Když se naši studenti budou učit na kvalitních strojích proslulé značky, nebudou překvapeni, až se s nimi setkají v praxi,“ dodal Marcel Gause.

Stejně jako vedení školy si stroj pochvalovali studenti, kteří se zúčastnili slavnostního předání. „Už se těším, až ho budeme moci vyzkoušet. Ještě nikdy jsem s minibagrem nepracoval,“ řekl Jindřich Kraft, student druhého ročníku oboru Strojník.

Spolupráce se SPŠ Tábor a Phoenix-Zeppelin probíhá dlouhodobě. Minulý rok se táborští studenti podívali do modletické centrály Phoenix-Zeppelin a pod vedením technického a aplikačního konzultanta Pavla Černého si prohlédli produkty Caterpillar od smykem řízených nakladačů až po dampry či dozery.
 

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


Fotogalerie
Phoenix-Zeppelin předal minirýpadlo SPŠSS v TábořePhoenix-Zeppelin předal minirýpadlo SPŠSS v Táboře

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

VIDEO: Pasivní dům lze postavit už za čtyři dny, ukázal stavební veletrh (40x)
Zhruba šedesát tisíc návštěvníků zavítalo na konci dubna do Brna na tradiční stavební veletrhy. Kromě nových stavebních ...
Vliv vnitřního prostředí na chování oken – zneužívání normy ČSN 730540-2Vliv vnitřního prostředí na chování oken – zneužívání normy ČSN 730540-2 (23x)
Hysterie, která vypukla po vydání změny Z1 ČSN 730540-2 v dubnu 2012, byla malicherná v kontextu komplexní problematiky ...
V České republice otevřeli moderní vývojové a konstrukční centrum V České republice otevřeli moderní vývojové a konstrukční centrum (21x)
Pro 200 techniků je připraveno místo v novém vývojovém a konstrukčním centru, které otevřeli ve společnosti Huisman Kons...

NEJlépe hodnocené související články

AČSZ – Ústav strojírenské technologie na Fakultě strojní ČVUT v Praze se stal novým přidruženým členem asociaceAČSZ – Ústav strojírenské technologie na Fakultě strojní ČVUT v Praze se stal novým přidruženým členem asociace (5 b.)
Udržitelný rozvoj strojírenských technologií na Fakultě strojní ČVUT v Praze....
VIDEO: Pasivní dům lze postavit už za čtyři dny, ukázal stavební veletrh (5 b.)
Zhruba šedesát tisíc návštěvníků zavítalo na konci dubna do Brna na tradiční stavební veletrhy. Kromě nových stavebních ...
AZ Tower – Brněnská dominanta zdárně rosteAZ Tower – Brněnská dominanta zdárně roste (5 b.)
Území kolem ulic Heršpická a Pražákova, jižně od brněnského historického centra, zatím stále dominuje prosklená budova M...

NEJdiskutovanější související články

Výrobce modulových staveb Touax uspořádal svůj první golfový turnajVýrobce modulových staveb Touax uspořádal svůj první golfový turnaj (1x)
Výrobce modulových staveb Touax uspořádal v úterý 22. května první golfový turnaj pro své obchodní partnery. Na hřišti G...
LOPin.cz – nová příležitost pro prezentaci firem na oborové sociální sítiLOPin.cz – nová příležitost pro prezentaci firem na oborové sociální síti (1x)
Portál LOPin.cz je určen především stavebním a dodavatelským firmám, jako jsou sklenáři, fasádníci, výrobci profilů a rá...

Server Vodohospodářské stavby

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice