KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2012    ArcelorMittal Ostrava uzavřela smlouvu o spolupráci s VŠB-TUO

ArcelorMittal Ostrava uzavřela smlouvu o spolupráci s VŠB-TUO

Publikováno: 18.4.2012
Rubrika: 2012

Vysoká škola báňská a společnost ArcelorMittal Ostrava se pro letošní rok dohodly na spolupráci týkající se vědy a výzkumu, konferenční a publikační činnosti a také podpory nejlepších studentských prací. Tapas Rajderkar, generální ředitel ArcelorMittal Ostrava, spolu s Ivem Vondrákem, rektorem VŠB-TUO, v pátek 13. dubna slavnostně podepsali smlouvu zajišťující spolupráci mezi největší hutí v České republice a VŠB - Technickou univerzitou v Ostravě. Vysoká škola tak na základě spolupráce obdrží pro letošní rok finanční podporu ve výši 2,3 milionu korun, a navazuje tak na předchozí mnohaletou úspěšnou spolupráci.

„Vysoká škola báňská je spolehlivým a dlouholetým technologickým partnerem pro naši huť. Vážíme si inovací místních odborníků včetně studentů a těší nás, že máme v regionu tak silného partnera,“ uvedl Tapas Rajderkar, generální ředitel společnosti ArcelorMittal Ostrava.

Spolupráce mezi univerzitou a hutí bude probíhat v několika oblastech. Nejdůležitější z nich je věda a výzkum, ve kterém se podepsala spolupráce pro šest projektů.

„Spojení vědy a průmyslu, obzvlášť v Moravskoslezském regionu s dlouholetou průmyslovou tradicí, je pro nás klíčové. Díky spolupráci s ArcelorMittal Ostrava získá škola nejen finanční prostředky, ale studenti mohou ve svých projektech řešit konkrétní úkoly z každodenní praxe,“ uvedl Ivo Vondrák, rektor Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava.

VŠB-TUO tak na základě letošní spolupráce vytvoří kupříkladu studii k využití odpadního tepla z teplárny ArcelorMittal Energy Ostrava pro ekologické vytápění, chlazení a pro lokální výrobu elektřiny v přilehlých sociálních a průmyslových objektech města. Dalším výzkumným projektem z praxe bude kupříkladu řešení problematiky vyzdívek licích pánví.

Druhá oblast podpory se týká konferenční a publikační činnosti, ve které ArcelorMittal Ostrava přispěje na organizaci řady vědeckých konferencí a seminářů.

Třetí, neméně důležitá oblast podpory, se pak zaměřuje na spolupráci přímo se studenty univerzity. ArcelorMittal Ostrava tak finančně podporuje mimořádné diplomové práce studentů, z čehož tři budou psány v češtině a jedna v anglickém jazyce.

Na základě dlouhodobé spolupráce mezi ArcelorMittal Ostrava a VŠB-TUO vznikla v minulých letech celá řada vědeckých projektů, které prakticky pomáhají přímo huti. Jedním z nich byla simulace ochlazování ve svitku ocelových pásů, které se vyrábějí na tratích ArcelorMittal Ostrava.

Cílem již proběhlého výzkumu byla optimalizace výsledné mikrostruktury a mechanických vlastností ocelových pásů. ArcelorMittal Ostrava pro výzkum zakoupil atypickou žíhací pec 50113LS, postavenou na zakázku firmou CLASIC Řevnice. Pec dokáže zajišťovat velmi rychlé teplotní změny mezi 400 až 1200 stupni Celsia. Oproti podobným pecím se vyznačuje větší délkou vnitřního prostoru, umožňujícího zpomalené ochlazování vývalků získávaných válcováním za tepla na laboratorní trati TANDEM.
 

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

VIDEO: Pasivní dům lze postavit už za čtyři dny, ukázal stavební veletrh (40x)
Zhruba šedesát tisíc návštěvníků zavítalo na konci dubna do Brna na tradiční stavební veletrhy. Kromě nových stavebních ...
Vliv vnitřního prostředí na chování oken – zneužívání normy ČSN 730540-2Vliv vnitřního prostředí na chování oken – zneužívání normy ČSN 730540-2 (23x)
Hysterie, která vypukla po vydání změny Z1 ČSN 730540-2 v dubnu 2012, byla malicherná v kontextu komplexní problematiky ...
V České republice otevřeli moderní vývojové a konstrukční centrum V České republice otevřeli moderní vývojové a konstrukční centrum (21x)
Pro 200 techniků je připraveno místo v novém vývojovém a konstrukčním centru, které otevřeli ve společnosti Huisman Kons...

NEJlépe hodnocené související články

AČSZ – Ústav strojírenské technologie na Fakultě strojní ČVUT v Praze se stal novým přidruženým členem asociaceAČSZ – Ústav strojírenské technologie na Fakultě strojní ČVUT v Praze se stal novým přidruženým členem asociace (5 b.)
Udržitelný rozvoj strojírenských technologií na Fakultě strojní ČVUT v Praze....
VIDEO: Pasivní dům lze postavit už za čtyři dny, ukázal stavební veletrh (5 b.)
Zhruba šedesát tisíc návštěvníků zavítalo na konci dubna do Brna na tradiční stavební veletrhy. Kromě nových stavebních ...
AZ Tower – Brněnská dominanta zdárně rosteAZ Tower – Brněnská dominanta zdárně roste (5 b.)
Území kolem ulic Heršpická a Pražákova, jižně od brněnského historického centra, zatím stále dominuje prosklená budova M...

NEJdiskutovanější související články

Výrobce modulových staveb Touax uspořádal svůj první golfový turnajVýrobce modulových staveb Touax uspořádal svůj první golfový turnaj (1x)
Výrobce modulových staveb Touax uspořádal v úterý 22. května první golfový turnaj pro své obchodní partnery. Na hřišti G...
LOPin.cz – nová příležitost pro prezentaci firem na oborové sociální sítiLOPin.cz – nová příležitost pro prezentaci firem na oborové sociální síti (1x)
Portál LOPin.cz je určen především stavebním a dodavatelským firmám, jako jsou sklenáři, fasádníci, výrobci profilů a rá...

Server Vodohospodářské stavby

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice