KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Tištěná čísla    3/2011 - květen - červen

3/2011 - květen - červen

Editorial

Vítězství vůle

Když jsem ještě jako bývalý redaktor Deníku honil denní uzávěrky a sháněl každodenní pecky na úvodní články novin, setkal jsem se s Pavlem Barkocim z Karviné. Muž, který kvůli chybě policistů strávil ve vězení skoro deset let svého života za loupežné přepadení, které nikdy nespáchal, se na mne, novinářského eléva obrátil s žádostí o pomoc při medializaci jeho kauzy a očištění své osoby před zraky veřejnosti. Jako novinářské ucho jsem tehdy ucítil „velké téma“, které by mohlo moji maličkost katapultovat mezi hvězdy novinářského nebe.

Pro dotyčného jsem se stal vrbou, majákem, poslední hlásnou troubou, která jej neodmítla a rozhodla se jeho životní příběh vykřičet do světa… Má anabáze s nedobrovolným bývalým vězněm trvala přes pět let. Výsledkem bylo několik článků, které k mému úžasu nehnuly absolutně s ničím. Právě tehdy jsem pochopil, jak vratké jsou v této zemi váhy spravedlnosti, jak funguje břatříčkování, politická nechuť otevírat znovu témata, která se nehodí určitým lidem do krámu a jak dlouhé prsty mají ti, kteří o vině rozhodovali za bývalého režimu a bohužel rozhodují i nyní. Svůj novinářský boj za uhájení čistého štítu nevinného člověka jsem díky nástupu do redakce Konstrukcí musel vzdát. Pavel Barkoci se ale nezvzdal. Člověk, kterému vzal systém naprosto všechno a který neměl už co ztratit, se jako pitbul rval s nepoměrně silnějším nepřítelem dál sám. Bez prostředků a s cejchem kriminálníka. Před několika dny mi zazvonil telefon. Pavel Barkoci mi v krátké zprávě oznámil, že svůj boj po sedmácti letech vyhrál a nejvyšší soud zrušil všechny rozsudky, které jej katapultovaly mezi outsidery společnosti. O jeho příběh najednou projevila zájem i televize a ostatní média a já mám poprvé v životě pocit, že moje práce má smysl. Byl jsem totiž součástí té nejmenší armády na světě, která si to alespoň skrze noviny rozhodla rozdat s goliášem české policie a justice.

Příběh Pavla Barkociho je jasnou ukázkou toho, že člověk se nesmí vzdávat ani v situacích, které jsou již „předem ztracené“. Pevná vůle, odhodlání, nezlomnost a víra jsou těmi největšími zbraněmi v boji s nepřízní osudu. Tímto úvodníkem končím tedy definitivně svou novinářskou anabázi za práva nevinného člověka. Příběh s dobrým koncem budiž inspirací i pro vás. Vzpomeňte si na něj, až vám bude nejhůř a nezapomeňte, že největším vítězstvím je nemuset vítězit…

Bc. Vítězslav Fejfar, šéfredaktor,
fejfar@konstrukce‑media.cz

Obsah

Architektura

Projektování konstrukcí

Svařování a dělení materiálů

Povrchové úpravy

Montáž konstrukcí

Opláštění budov a fasády

Zajímavosti z oboru

Partneři

Související obsah (tištěná média)

3/2011 - Povrchová a požární ochrana
3/2011
Povrchová a požární ochrana
3/2011 - 17. mezinárodní konference žárového zinkování (výběr ze sborníku přednášek)
3/2011
17. mezinárodní konference žárového zinkování (výběr ze sborníku přednášek)

Předplatné

Časopis KONSTRUKCE si můžete objednat na http://predplatne.konstrukce-media.cz/, nebo kontaktujte slečnu Moniku Dvorščákovou – T +420 596 771 560, M +420 733 530 695, dvorscakova@konstrukce-media.cz.

Inzerenti

Server Vodohospodářské stavby

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice