KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Diskuse k článku: Svarové spoje žáropevných materiálů používaných v energetice

Diskuze k článku

Svarové spoje žáropevných materiálů používaných v energetice

Vložení příspěvku:
Jméno: *
Nadpis příspěvku: *
Text příspěvku: *
počet příspěvků: 1 | poslední příspěvek: 3.12.2017 19:36
Svařování při opravách v kotli

Dobrý den,v praxi jsem se dostal k tomu,že jsem svařoval trubky z tohoto materiálu(trubky 42 mm stěna cca 3,5 mm) a to jak tupé spoje trubek,tak trubky na komoru. Ve výrobě byly dodržovány zásady uvedené v článku. Při opravách na již stávajícím zařízení se vyskytuje problém,jak opravované části nafoukat ochranným plynem. Můj dotaz je,co v takovém případě dělat? Zkoušeli jsme foukat ochranný plyn do kořene skrz mezeru pro svařování,to nefunguje ,materiál koksuje,kořen nelze vůbec provařit,materiál se naopak tlačí ven z kořene. Jelikož jsme svařovali vše na zrcátko v kritických polohách zvolili jsme jedinou možnost a to zavařit kořen černým materiálem (pokud si vzpomínám 13.12 nebo 13.22) a výplň plus krycí vrstvu správným materiálem. Podotýkám,že to nebylo v Čr a zodpovědnost za svar přebíral technolog na místě. jaký je správný postup? Předem děkuji za odpověď.

3.12.2017 19:36 | Petr | nevhodný příspěvek? | reagovat

Server Vodohospodářské stavby

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice