KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    PR    Vybíráme pásovou brusku - kterou si koupit?

Vybíráme pásovou brusku - kterou si koupit?

Publikováno: 20.8.2019
Rubrika: PR

Broušení dřevěných povrchů se pouze jeví jako jednoduché a bezpečné, tato činnost si však ve skutečnosti vyžaduje zručnost a opatrnost. A protože budete muset investovat čas do osvojení si správného postupu broušení, věnujte alespoň tak dlouhý čas průzkumu, které brusky patří v aktuální nabídce trhu k nejlepším. Efektivita mistra je totiž pouze taková, jaká je kvalita jeho nářadí.

Naštěstí existuje mnoho brusných nástrojů, které jsou vhodné pro vaše projekty. Pásová bruska je však pravděpodobně nejběžnější a také nejuniverzálnější. Pásové brusky se dodávají v různých velikostech, tvarech a typech, ale jejich nejvýraznější vlastností a také tím, co je odlišuje od ostatních, je plynule se pohybující brusný povrch namontován na pásu. Tyto výkonné brusné nástroje vám pomohou tvarovat a rovnoměrně dokončit všechny druhy dřevozpracujících projektů. A budou agresivní i jemné, aby zajistily, že dosáhnete cíl, který si přejete. 

V tomto článku budou použity tyto zdroje:

Na co se používá pásová bruska?

Pásové brusky dokáží odstranit, tvarovat a zaoblit hrany, aby poskytly zdeformovanému dřevěnému povrchu hladký finiš. Jsou skvělé, když chcete rychle obrousit velké a rovné povrchy. I když jejich hlavní funkcí je broušení dřeva, můžete je použít i na jiné brusné úkoly, jako například na broušení kovových nástrojů.

V tomto článku vám představíme některé nejlepší pásové brusky na trhu a upozorníme na faktory a vlastnosti (jako je výkon, velikost řemene, hmotnost a rychlost), které je třeba při koupi zohlednit. 

3 nejlepší pásové brusky v testech

1. Makita 9903

Makita 9903 je pásová bruska s proměnnou rychlostí, kterou pohání motor s výkonem 8,8 A. Je to všestranný a efektivní model, který bude ideální pro většinu projektů zpracování dřeva. Využívá elektronickou regulaci otáček, která umožňuje udržovat konstantní rychlost při zatížení a má také poměrně široký rozsah otáček.

Tato pásová bruska má nízkoprofilovou konstrukci, která jí poskytuje lepší rovnováhu a také prodlouženou základnu, která umožňuje broušení až k okrajům. K dispozici je také velká přední rukojeť pro komfortní ovládání. Díky jednoduchosti používání je toto celkově nejlepší pásová bruska na našem seznamu. A to i díky systému automatického středění brusného pásu.

Výhody

╋ variabilní ovládání rychlosti s širokým rozsahem rychlostí
╋ přední rukojeť
╋ systém automatického centrování pásu
╋ nízkoprofilový design

2. Makita 9403

Velký 10 x 60 cm pás na stroji Makita 9403 z něj dělá skvělou volbu pro broušení velkých obrobků. I když jde o jednorychlostní brusku, rychlost 500 m / min je dostatečně rychlá, aby se zajistilo rychlé opracování materiálu. Makita 9403 je jednou z nejtišších jednotek na trhu pásových brusek. S hlučností 84 dB je "tichá" jak jen pásová bruska může být.

Je to také jeden z těch elektrických nástrojů, u kterých si můžete být jisti, že ho budete mít ve své dílně po mnoho let. Je to díky labyrintové konstrukci s bezprašně uloženými kuličkovými ložisky. Labyrintová konstrukce utěsňuje a chrání motor a ložiska. Práce s touto bruskou je celkem komfortní díky velké přední rukojeti. A o 360 stupňů se otáčející prachový vak také usnadňuje práci. Přestože model Makita 9403 vypadá dost podobně jako model Makita 9903, jejich rychlost je odlišná. Model 9403 nabízí vyšší rychlost, než je maximální rychlost, kterou získáte u modelu Makita 9903.

Výhody                                                                                                       

╋ nejtišší pásová bruska ve své třídě
╋ velký rozměr pásu
╋ velká přední rukojeť
╋ labyrintová konstrukce
╋ o 360 stupňů otočný prachový vak

Nevýhody

─ jednorychlostní
─ relativně drahá 

3. Hitachi SB8V2

Komfort je vždy rozhodujícím faktorem při výběru pásové brusky. A Hitachi SB8V2 je jedním z nejkomfortnějších modelů vůbec, díky držadlu z měkkého elastomeru. Tato bruska s variabilní rychlostí se však, kromě pohodlného povrchu uchopení na hlavní i pomocné rukojeti, dodává i s houževnatým klínovým řemenem, který je odolný vůči opotřebení a vyznačuje se dlouhou životností.

Tato fantastická bruska je poháněna motorem 9,0 A, který nabízí rychlosti mezi 250 až 450 m / min a váží přibližně 4,3 kg. Čirý přední kryt je také skvělým doplňkem brusky, protože zlepší viditelnost jako brusného pásu, tak i broušeného povrchu. Kapsa na shromažďování prachu je namontovaná na levé straně, aby se zjednodušilo broušení rohů.

Výhody

╋ variabilní nastavení rychlosti
╋ povrch rukojeti z měkkého elastomeru
╋ trvanlivý klínový řemen
╋ průhledný přední kryt

Nevýhody

─ nevíte ji upnout vzhůru nohama na obroušení malých kousků

Typy pásových brusek

Zatímco výše uvedené krátké recenze vám poskytli představu o modelech, které byste mohli hledat, jsou ještě důležité věci, které byste o bruskách měli vědět. Klíčem jsou typy. Existují dva základní typy pásových brusek - ruční a stacionární. Každý z nich má určité výhody a nevýhody a bude vhodný pro různé situace. 

Stacionární pásové brusky

Jak již název napovídá, stacionární pásové brusky budou konstruovány tak, aby zůstávaly na jednom místě a mistři musí přinést obrobek ke stroji. U těchto brusek bude brusný pás uložen na horním povrchu stroje a ve většině případů budou větší a těžší než ruční.

Některé stacionární brusky mohou být namontovány na pracovní desku a jsou typem, který odborníci označují jako stolní brusky. Tyto brusky můžete použít na broušení dřevěných i kovových obrobků. Jejich velikost a stacionární charakter je však dělají nejvhodnějšími pro velké komerční projekty broušení. 

Ruční pásové brusky

Ruční pásové brusky jsou nejběžnějším typem a budete je používat u většiny svých projektů. Tyto brusky mají různé velikosti a tvary a jsou menší a lehčí než stacionární pásové brusky. Na rozdíl od stacionární brusky je brusný pás na ruční brusce ve spodní části stroje. Díky umístění brusného pásu jsou tyto stroje ideální na broušení stacionárních obrobků, jako jsou podlahy. Velikost pásu se bude také lišit od jednoho modelu k druhému a některé nabízejí variabilní možnosti nastavení rychlosti motoru. 

Variabilní nastavení rychlosti dělají tyto nástroje univerzálními. A to proto, že vysokorychlostní nastavení mají tendenci brousit povrchy agresivněji jako nízko rychlostní. S pásovou bruskou s variabilní rychlostí získáte větší kontrolu nad svými projekty.

Dalším bodem, který je třeba poznamenat, je, že některé ruční brusky se dají provozovat i vzhůru nohama, takže je můžete používat podobným způsobem jako stacionární brusky. Z bezpečnostních důvodů byste se však neměli pokoušet používat běžnou ruční brusku vzhůru nohama.

Broušení je součástí většiny dřevozpracujících projektů, a to bez ohledu na to, zda vyrábíte nábytek, děláte jen nějaké vylepšení nebo rekonstrukci domu. Pásová bruska je jedním z nejspolehlivějších brusek, protože je nejen univerzální, ale také snadněji použitelná jako mnoho jiných typů. Nicméně, pro dokonalé výsledky si musíte vybrat to nejlepší z mnoha možností, které trh nabízí. Výběr nejlepšího modelu brusky vyžaduje, abyste zvážili věci jako je velikost pasu, výkon motoru, hmotnost a rychlost.

Pokud vezmete v úvahu tyto body a výše uvedené recenze, které vám pomohou při výběru, neměli byste mít problém najít skvělou brusku, kterou můžete zařadit do své soupravy nářadí.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


Fotogalerie
Vybíráme pásovou brusku - kterou si koupit? (zdroj obrázku: heureka.cz)Vybíráme pásovou brusku - kterou si koupit? (zdroj obrázku: heureka.cz)Vybíráme pásovou brusku - kterou si koupit? (zdroj obrázku: heureka.cz)Vybíráme pásovou brusku - kterou si koupit?

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Ocelové průvlakové kotvy – znáte je opravdu tak dobře?Ocelové průvlakové kotvy – znáte je opravdu tak dobře? (86x)
Průvlakové kotvy jsou jedním z nejoblíbenějších typů ocelových kotev. S takovou oblíbeností jde nevyhnutelně ruku v ruce...
Vytápíme elektřinou: Jaký způsob vyjde nejvýhodněji?Vytápíme elektřinou: Jaký způsob vyjde nejvýhodněji? (58x)
Většina spotřebitelů se obává vyšších cen elektřiny při odběru ve vysokém tarifu. Ne vždy ale vyšší cena za odběr musí z...
Jak efektivně zabezpečit výkopy při zemních pracích?Jak efektivně zabezpečit výkopy při zemních pracích? (57x)
Během zemních prací na výkopech a startovacích šachtách pro protlaky, tuneláže, kanalizace nebo plynové a vodovodní potr...

NEJlépe hodnocené související články

Použití kamene pro obklad fasádyPoužití kamene pro obklad fasády (5 b.)
Fasáda je základní estetickou dominantou každé stavby. Způsobů, jak ji lze dekorovat je mnoho. Od klasických omítkovin p...
REDSTEEL: ideální řešení z oceli jak ve stavebnictví, tak i v designu a uměníREDSTEEL: ideální řešení z oceli jak ve stavebnictví, tak i v designu a umění (5 b.)
Společnost UnionOcel, s.r.o. v minulém roce představila velmi vydařenou realizaci z oceli odolávající atmosférické koroz...
Montovaná hala v areálu Vinařství U kapličky v ZaječíMontovaná hala v areálu Vinařství U kapličky v Zaječí (5 b.)
Ve známém vinařském areálu Vinařství U Kapličky na Jižní Moravě, kde se natáčel filmový snímek Bobule vyrostla nová mode...

NEJdiskutovanější související články

Jaká plastová okna vybrat?Jaká plastová okna vybrat? (185x)
Plastová okna jsou velmi praktická na údržbu, mají velmi dobré tepelně izolační vlastnosti a stejně tak jako udrží teplo...
Chemická kotva funguje v jakémkoliv stavebním materiáluChemická kotva funguje v jakémkoliv stavebním materiálu (15x)
Připevnění umyvadla, zábradlí nebo ocelové konstrukce chemickou maltou je dnes tak snadné jako aplikace silikonového tme...
Potřebuji nová garážová vrata, ale co mám vlastně chtít?Potřebuji nová garážová vrata, ale co mám vlastně chtít? (8x)
Co by byla garáž bez garážových vrat? Existuje vůbec taková? S téměř stoprocentní pravděpodobností ne. Je proto důležité...

Server Vodohospodářské stavby

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice