KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2006    VŠB má novou aulu a Centrum informačních technologií

VŠB má novou aulu a Centrum informačních technologií

Publikováno: 1.10.2006, Aktualizováno: 22.2.2010 14:32
Rubrika: 2006

Dne 2. října 2006 získala Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava nový objekt – Slavnostní aulu a s ní spojené posluchárny, víceúčelový sál a Centrum informačních technologií. Otevření auly se vedle představitelů univerzity zúčastnil také ministr průmyslu a obchodu Martin Říman, hejtman Moravskoslezského kraje Evžen Tošenovský a primátor města Ostravy Aleš Zedník.

Objekt bude využíván pro výuku, slavnostní shromáždění, kongresy, promoce, mezinárodní konference i kulturní programy. Hlavní sál má kapacitu 475 míst a jeho součástí jsou galerie, místnost režie a boxy tlumočníků a novinářů. V objektu je dále víceúčelový sál se 150 místy, dvě posluchárny s kapacitou 89, resp. 85 míst, další sál s 80 a salónek s 41 místy. Všechny sály jsou vybaveny moderní audiovizuální a jevištní technikou. Interiéry jsou velmi moderní a jsou akusticky upraveny. Studentům i dalším uživatelům bude sloužit také stravovací provoz.

Výstavba objektu, který leží v jižní části vysokoškolského areálu VŠB-TU Ostrava na území městské části Ostrava-Poruba, byla zahájena v červenci 2004. Jedná se o čtyřpodlažní podsklepený objekt s železobetonovou monolitickou konstrukcí, která je opláštěna lehkým sklometalickým pláštěm. Celková zastavěná plocha je 3.917 m2 , okolní užitná plocha je 9.234 m2. Celá budova je perfektně zvukově izolována.

Suterén budovy je vyhrazen podzemním garážím s kapacitou cca 40 parkovacích míst. Je zde také umístěno technické vybavení objektu - trafostanice, výměník tepla, strojovny vzduchotechniky, elektrorozvodna a skladové prostory. Další parkoviště pro cca 90 automobilů se nachází vedle budovy.

 
 

Provozně zcela samotný celek tvoří v budově Centrum informačních technologií, ve kterém jsou umístěny počítačové učebny, vývojová pracoviště, technologický sál a kancelářské prostory. Centrum je propojeno spojovacím krčkem se stávajícím objektem Knihovny VŠB a celá budova se tak stává ucelenou součástí komplexu vysoké školy.

Vnější prostor před Aulou je tvořen akademickým náměstím s amfiteátrem a uměleckým vodním dílem – vodními kaskádami. Nové jsou zde komunikace, schodiště a zpevněné plochy, které navazují na stávající dopravní a obslužné trasy. Samozřejmostí jsou bezbariérové přístupy pro tělesně postižené občany.

Součástí zakázky bylo také zpracování a dodávka interiérů v hodnotě necelých 50 mil. Kč. Interiéry jsou vybaveny moderně, ale s respektem k reprezentativnímu účelu budovy. Součástí vybavení jsou i nové varhany ve velkém sále. Unikátní je také vytápění budovy, a to největším dosud v ČR instalovaným systémem tepelných čerpadel o celkovém výkonu 700 kW. To podstatně sníží provozní náklady budovy.

Investorem výstavby Auly je VŠB – TU Ostrava a zhotovitelem sdružení firem OHL ŽS a OHL. Celková výše investic dosáhla necelých 485 mil. Kč.

 

Zdroj: TZ OHL ŽS

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Přírodovědecká fakulta UP v Olomouci bude do dvou let sídlit v nové budově (24x)
Poklepem základního kamene byla 12. září zahájena výstavba objektu Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouc...
Dřevěný dům 2006 (20x)
Soutěž Dřevěný dům 2006 se ve svém premiérovém ročníku stala – neplánovaně – největší akcí v Česku za posled...
VŠB má novou aulu a Centrum informačních technologií (17x)
Dne 2. října 2006 získala Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava nový objekt – Slavnostní a...

NEJlépe hodnocené související články

Potenciál stavebnictví v zemích střední a východní Evropy (5 b.)
Jaký je potenciál stavebnictví v zemích střední a východní Evropy? Jaký je potenciál stavebnictví konkrétně na Ukrajině?...
Těsnicí stěny pro těžbu diamantů v arktické Kanadě (3 b.)
V projektu Diavik Diamond bylo pro povrchové vytěžení dvou kimberlitových trubek potřeba v extrémních klimatických podmí...
Fotoreportáž zřícení haly v Humpolci (2.5 b.)
Počátkem února se v Humpolci na Vysočině pod tíhou sněhu zřítila střecha zimního stadionu. Stalo se tak krátce po trénin...

Server Vodohospodářské stavby

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice