Mazacký 3D FABRI GEAR pro dosažení vysoké přesnosti pálení a zkrácení časů svařování
Rubrika: PR
Společnost Yamazaki Mazak na mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně představí jedno ze svých největších laserových pálících center, stroj 3D FABRI GEAR 220 II.
3D FABRI GEAR byl vyvinut speciálně pro vysoce přesné 3D pálení složitých a šikmých profilů dlouhého potrubí a konstrukčních materiálů. Laser je vybaven 3D řeznou hlavou, která umožňuje pohyb v pěti různých osách, díky čemuž je schopen pálit jak uzavřené, tak otevřené profily.
Velmi důležité je, že 3D řezná hlava zajišťuje špičkovou přesnost řezu, díky čemuž kovové trubky lícují bez mezer. Toto snižuje potřebu přípravků pro zafixování vypálených profilů před svařováním a snižuje množství materiálu pro svařování, zároveň lze docílit kratších časů svařování a větší pevnosti svárů.
Odhadujeme, že trubky pálené na 3D FABRI GEARu mohou být svařované a montované dvakrát tak rychleji, nežli trubky pálené na konvenčních strojích.
Stroj vystavovaný na brněnském stánku bude vybaven 2,5 kW rezonátorem, schopný pálení trubek až 8 m délky, se zástavbovou plochou 21 m × 5,1 m. 3D FABRI GEAR je určen k automatickému pálení jakéhokoliv tvaru materiálu, od kruhových až po čtvercové, obdélníkové a trojúhelníkové trubky. Je vybaven systémem čtyř sklíčidel, kterýmžto se předchází vibracím a dosahuje se vysoké přesnosti pálení. Navíc, autocentrovací čelisti umožňují rychlé nastavení bez nutnosti změn pro uchycení všech výše uvedených profilů.
Dále 3D FABRI GEAR nabízí DONE-IN-ONE řešení v podobě závitovací jednotky, která může přinést významné snížení doby opracování dílů díky závitování v jednom upnutí na stejném stroji.
3D FABRI GEAR je ideální pro pálení dlouhých a těžkých trubek používaných ve stavebnictví, při konstrukci budov, vytápění a větracích systémů, spolu se strojními aplikacemi včetně jeřábů a zemědělských strojů.
Konkrétně pak byl 3D FABRI GEAR použit v řadě vysoce prestižních stavebních projektů včetně „Yas Marina Formula One“ okruhu v Abu Dhabi, při výstavbě národního fotbalového stadionu v Gdaňsku v Polsku a „Tokyo Sky Tree“ (Tokijský nebeský strom, dokončený v roce 2012), což je nejvyšší telekomunikační věž na světě a druhá nejvyšší stavba po dubajském mrakodrapu Burdž Chalífa.