Jak se připravit na zimu – pomocníci k boji se sněhem
Rubrika: PR
Teploty se pomalu blíží k nule a nás bude zase jako každou zimu čekat věčný boj se sněhem. Zasypané chodníky jsou sice krásné na pohled, ale odklízení už taková zábava není. Jaké vybavení budete potřebovat, abyste si s minimální námahou proházeli cestičku do práce?
Odházení sněhu
Základem je široká lopata na sníh, kterou potřebujete na odházení hlubokého nebo těžkého a zmrzlého sněhu. Lopata na odhazování sněhu by měla mít pokovanou hranu a pevnou násadu, abyste mohli pořádně zabrat. Sama o sobě by ale měla být lehká, aby vám práci se sněhem neztěžovala a nenadřeli jste se u toho víc, než je nutné. S lopatou můžete sníh nejen odhrabovat, ale i odhazovat a přehazovat hromady sněhu.
Dalším užitečným pomocníkem je hrablo na sníh. Oproti lopatě je širší – většina lopat má šířku kolem 34 centimetrů – a hodí se proto na prostornější místa s méně hlubokou vrstvou sněhu. Hrabla bývají široká kolem 50 centimetrů, takže dvoumetrový chodník s ním máte odhrabaný na pár zátahů.
Na závěrečné dočištění nebo na schody budete potřebovat speciální koště, které si se sněhem poradí. S obyčejným domovním koštětem je práce zbytečně náročná a trvá delší čas. Košťata na chodníky jsou vyrobena z kvalitního materiálu, který je odolný proti poškození a praskání při mrznutí. Ideální je bukové dřevo, kovová hlavice pro násadu, abyste mohli zabrat a štětiny z tvrdého PVC. Užitečná vychytávka je, když má koště na sníh hlavu osazenou hliníkovou lištou – schody nejdříve shrábnete a pak zametete.
Posyp
Skvělým pomocníkem je určitě i ruční sypač – na štěrk, sůl nebo písek – s objemem do jednoho litru, aby se vám s ním dobře manipulovalo. Se sypačem pohodlně posypete chodník, přístupovou nebo příjezdovou cestu. Jeho hlavní výhoda je, že nezabere příliš místa. Můžete ho mít pořád po ruce v předsíni a při manipulaci s ním se nezamažete, takže chodník můžete posypat těsně před odchodem do práce.
Výběr kvalitních a profesionálních pomocníků na boj se sněhem najdete na UNI HOBBY.