KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Tištěná čísla    5/2017 - září - říjen

5/2017 - září - říjen

Editorial

Architekt překlenovací doby

I v novinářské profesi je občas možné a někdy i půvabné porušovat pravidla. Za použití spojky („I“) na začátku věty tohoto úvodníku by například letěl každý novic novinářského řemesla z jakékoliv redakce. Stejně tak je nemyslitelné, abychom v Konstrukcích otiskli rozhovor v jiné než spisovné formě. Přesto vřele doporučuji k přečtení interview s architektem Martinem Rajnišem (vedl ho kolega Fejfar), jehož osobnost se skrze jazyk významně projevuje. A i proto jsme ho nechali v hovorové (pro češtináře hororové) verzi. Posuďte sami.

„Chcete mi říct, že buď Kubik do toho, co děláme, nesmí kecat, nebo když do toho kecá, že ho nemám rád a nebo že už jsem tak vyšeptalej, že když mi Kubik nenapovídá, tak nejsem schopnej samostatného činu?“ (o vztahu k partnerovi z ateliéru Davidu Kubíkovi)

nebo

„Jsem obyčejnej selfmademan, kterej začínal v příkopu vedle silnice. Když 
máte velkej hlad, tak i rozšlápnutej řízek ležící v centru Paříže na chodníku je pro vás lákavou pochoutkou, který neodoláte. Já těch tabu v žádným směru nemám moc, dalo by se říct, že s výjimkou bolševiků žádná tabu nemám. A bolševici pro mě nejsou tabu, ty prostě nenávidím. Investoři. Ano  máte pravdu, jakej je investor, to se pozná na tom baráku hodně silně.“V dnešní době, která přestává důvěřovat autoritám a stále více se obrací k indiferentním masám, v situaci, kdy se osobnosti z veřejného života spíše stahují, než by se v něm v dobrém slova smyslu roztahovaly, je myšlení nekonformních lidí jako Rajniš osvěžující. Budeme se snažit, aby i další čísla Konstrukcí přinášela kromě odborné potravy rovněž inspirativní osobnosti, jejichž názory stojí za to číst.

A že vám nedává titulek úvodníku smysl? Z rozhovoru pochopíte.

Petr Svoboda

Obsah

O čem se mluví

Investiční celky – PALÁC NÁRODNÍ

Svařování, plyny a dělení materiálů

Rozhovor

Architektura

Projektování konstrukcí, software

Investiční celky – VÝROBNÍ ZÁVOD MAGNA ENERGY STORAGE

Strojírenství

Montáž konstrukcí

Opláštění budov a fasády

Vodohospodářské stavby

Zajímavosti z oboru

Partneři

Související obsah (tištěná média)

5/2017 - Svařování, plyny a dělení materiálů
5/2017
Svařování, plyny a dělení materiálů

Předplatné

Časopis KONSTRUKCE si můžete objednat na http://predplatne.konstrukce-media.cz/, nebo kontaktujte slečnu Moniku Odstrčilovou – T +420 597 317 578, M +420 733 530 695, odstrcilova@konstrukce-media.cz.

Inzerenti

Server Vodohospodářské stavby

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice